FIONA – zakletá princezna

Předán do nového domova: 17.12.2021

Fionka je rozumná dospělá fenečka, velice vlídná, něžná, jemná a milá. Bezmezně miluje člověka a kontakt s ním, má důvěru v lidskou péči a žádná manipulace není problém. Je to prostě princezna. Fionka má osvojeny hygienické návyky, chodí moc hezky na vodítku, procházky jsou její oblíbené, okolní pejsky neřeší, má svého člověka a je to přece naše veličenstvo.

ZDRAVOTNÍ STAV: Fionce je odhadem osm let a přestože to je princezna, nežila v pečujícím království. Trápí ji po větší námaze klouby a kosti, procházky jí musí člověk dávkovat s rozumem. Není to parťák na desítky kilometrů v horách, hodinku či dvě špacíru zvládne však s radostí, s elánem jí vlastním a bez následného pokulhávání. Fionce jsme ulevili od bolesti a vytrhali jsme nesmírně bolavé zoubky, které ji musely moc trápit. Pusinku má tedy zbrusu novou a už se bude jen usmívat. Krevní testy ukázaly na horší stav jater, nijak ji to neomezuje, je šťastná a raduje se z každé činnosti, dostává jaterní dietu a hepatoprotektiva. Sono jater bylo díky bohu naprosto v pořádku. V novém domově je nutné počítat s jaterní dietou a kontrolními odběry krve. Podmínkou adopce je kastrace Fionky po aklimatizaci v novém domově.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Fionka pravděpodobně byla zvyklá žít v rodinném domku se zahrádkou s přístupem dovnitř ke svému člověku. Vzhledem k osvojeným hygienickým návykům a její učenlivosti by mohla žít i v bytě. Hodí se ke klidným lidem, do stálého prostředí bez velkých vzruchů a malých dětí. Vztah k jiným zvířátkům nemáme ozkoušen, předpokládáme však, že na jejich společnost byla zvyklá. Je potřeba počítat s případným zodpovědným a postupným seznamováním.

Máte-li o Fionu zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by princezna bydlela, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Fioně nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za focení děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

HISTORIE: Dne 2. 10. 2021 ze Stoklasné Lhoty přivezena fenečka křížence typu labrador, milá a přátelská. Fenečka je bez značení mikročipem, neměla na sobě žádný obojek. Majitel si ji může vyzvednout v návštěvní době útulku, s sebou občanský průkaz, očkovací průkaz fenečky, fotografie. Pobyt v útulku je zpoplatněn, viz Ceník. Útulek Tábor 773 791 322