Igraine – osamělá dušička

Předán do nového domova: 16.9.2021

Možná měly nějaká obyčejná jména, dost možná ani ne. My jsme díky nim zavzpomínali na krále Artuše. Na jeho matku Igraine a na jeho poloviční sestru, čarodějnou vílu Morganu. Domníváme se, že se jedná právě o matku s dcerou, které celý život živořily a trpěly nedostatkem jídla, vody, prostoru, lidského kontaktu, prostě všeho.

Holky se ukázaly být sice bez výchovy a návyků na manipulaci, ale hodné a zvídavé. Nechtěli jsme holčičky původně rozdělit, ale nedaly nám na vybranou. Spolu se bály, ležely a jakmile se jedna zvedla, druhá po ní zaútočila. Jako by ani nevěděly, proč to dělají, ale dělaly. Mají mezi sebou patologický vztah a mnohem spokojenější jsou zvlášť. Dáváme jim možnost být spolu, ale příliš o to nestojí, drží si odstup. Proto budeme pro Igraine i Morganu hledat nové domovy zvlášť, aby mohly vyváznout z minulosti a plně rozkvést.

V tomto albu se Vám představí Igraine. Igraine je odhadem deset let stará dáma, kříženec špicoidního typu, něžná, jemná kráska, bojí se lidských doteků, prudkých pohybů a spousty dalších věcí, které si jen může člověk představit. Krůček po krůčku otevírá své srdce, jde si pro pohlazení, učí se na vodítku, učí se být ve společnosti člověka a jde jí to skvěle. Věříme, že bude úžasným mazlivým společníkem, nejvděčnější psí bytostí na světě.

ZDRAVOTNÍ STAV: Igraine je kompletně očkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem. Igraine má pupeční kýlu, která ji však na životě neohrožuje. Její srst roky nikdo nečesal, bude chvíli trvat, než se dá do pořádku. Zoubky, které při příjmu měla, byly v hrozivém stavu, způsobovaly jí obrovskou bolest, musely se vytrhat. Igrainka je tedy zcela bez zoubků. Jinak ji přes její věk nic netrápí. Moc si chce urvat ze života ještě pořádný kus.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Igraine by si přála žít v rodinném domku, u páníčků doma s přístupem na zahradu. Neumí chodit na vodítku a nejraději si sama pobíhá. Ve zkušených rukách by se pravděpodobně naučila žít i v bytě. Hodí se do klidného prostředí, bez malých dětí a velkého ruchu.

Máte-li o Igraine zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Igraine bydlela, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Igraine nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za focení děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz

HISTORIE: Dne 4.8.2021 jsme od Městské policie Tábor přijali dva zubožené stařičké pejsky napěchované do staré vojenské truhly nalezené na školním statku v Měšicích. Jsou v katastrofálním psychickém i fyzickém stavu. Budeme se snažit je stabilizovat po psychické i fyzické a veterinární stránce. EDIT: Podařilo se nám je již více prohlédnout, jde o dvě holčičky, bez jakéhokoliv značení. Podle jejich stavu lze usuzovat na roky trvající naprosto minimální péči. Pokud máte více informací, neváhejte nám je sdělit na náš e-mail utulek@tstabor.cz. Útulek Tábor 778 465 467