Scarlett – křehká květinka – REZERVOVÁNA

Předán do nového domova: 15.8.2021

Scarlett má již svůj nový domov vybrán a brzy do něj odjede.

Když bychom dostali za úkol vybrat pro Scarlett nejvýstižnější slova, byla by to tato: křehkost, jemnost, uzavřenost, nedůvěra a strach. Všechna tato slova ukazují na bolest života, který Scarlett musela vést. Nezískali jsme žádné lidské informace, jen děsy a hrůzy, které nám vypráví ona sama. Kromě zlomené psychiky byla na konci svých fyzických sil, nesmírně začervená a neskutečně zablešená a s krvavým průjmem neměla již příliš času.

Scarlett není první a ani poslední zlomený pejsek, který se kdy ocitl v našem útulku. Má s ostatními, kteří tu byli před ní, mnoho společného. Oni už jsou však v nových domovech, kde z nich rozkvetli úžasní psi, kde zapomněli na to, jak zlé to někdy bylo. Víme, že se z nich stali super psí parťáci, normální psi v tom nejlepším slova smyslu. Dokážeme společně pomoci domů také téhle dokonalé princezně?

JAKÁ JE: Scarlett je kříženec připomínající mini retrívra, váží 12 kg, bylo by potřeba, aby jedno, dvě kila přibrala, ale více to nebude. Vůči člověku je velice nedůvěřivá, bojí se, hodně moc. Nechá se pohladit, vyčesat, vykoupat, ostříhat, veterinárně ošetřit - člověku neublíží, neútočí, ale je strachy zcela paralyzovaná. Nezná vodítko, neumí na něm chodit - protože na jeho druhém konci je člověk, který nemá její důvěru. Na druhou stranu je velice zvědavá, moc ráda zpovzdálí pozoruje dění v útulku, miluje jiné pejsky, líbí se jí, psí svět je naštěstí v pořádku.

ZDRAVOTNÍ STAV: Scarlett je očkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem. Březost vyloučena ultrazvukem. Podmínkou adopce je její kastrace po adaptaci v novém domově.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Scarlett hledá svého Zachránce, svou Zachránkyni, hledá lidi, kteří se obrní trpělivostí, dají jí dostatek času a moře lásky, aby si k nim mohla najít cestu. Scarlett hledá lidi, kteří nečekají, že je bude od prvního okamžiku milovat, ale lidi, kteří ví, že budou muset tvrdě pracovat na tom, aby tomu tak jednou bylo. Scarlett nemá malé požadavky, má ty největší. Co ale člověk pokazil, zase jen člověk může napravit a ona na toho svého člověka bude toužebně čekat.

Scarlett ideálně potřebuje rodinný dům s naprosto zabezpečenou zahradou, bez šance úniku (přeskočení, podlezení, podhrabání, přelezení), který první dny po adopci bude hrozit. Ideálně ještě potřebuje psího kamaráda nebo kamarádku, vyrovnaného parťáka, který jí ukáže, že člověk může být super zdroj jídla, zábavy, péče a lásky. Hodí se do klidného stabilního prostředí, bez malých dětí a velkého ruchu.

EDIT: Scarlett má obrovské štěstí, na návštěvy denně jezdí zájemce o adopci, hodiny a hodiny spolu sedí v kotci a budují vztah, aby byl možný převoz domů. Držme jim palce. Aktuálně další zájemce nepřijímáme.

Máte-li o Scarlett zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by bydlela, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Scarlett nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.