Bowie – akční ruslík

Předán do nového domova: 23.11.2021

Bowie je představitel plemene Jack Russel Teriér, jde o temperamentního, svéhlavého a velice inteligentního psa. Je to kopice energie, která chce pracovat, chce se učit, chce konat. Vyžaduje, aby se mu páníček věnoval, aby mu poskytl dostatek pohybu a vyžití obecně. Moc rád bude dělat poslušnost, věříme, že by zvládl složit lecjaké zkoušky, bude milovat agility, dogtreking, coursing, canicross, baví ho hlavolamy, zamiloval by si i nosework.

Bowie je sice malý, krásný a na pohled sladký pejsek, ale není pro každého. Má velice jasné nároky na svůj nový domov. Potřebuje páníčka či paničku s velkými výcvikářskými zkušenostmi, se znalostmi principů pozitivního výcviku psů. Bowie potřebuje jasný řád a pravidla, jasné, neměnné a dobře zabezpečené místo svého odpočinku. Nemá rád manipulaci, nevěří člověku, nevyhledává mazlení, jeho nový člověk ho takového musí brát. Hledá člověka klidného, rozhodného a sebevědomého, který ho disciplinovaně, s láskou a pochopením povede životem.

Bowie se nehodí do rodiny s dětmi, ani s malými, ani s velkými, ani s odrostlými. Vyžaduje domov bez dětí či jiných vzruchů, potřebuje klidné a stabilní zázemí. Co se týče jiných zvířátek, jeho vztah k nim nemáme ozkoušen.

ZDRAVOTNÍ STAV: Bowie je kompletně očkovaný, kastrovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. V krvi jsme zjistili zvýšené žlučové kyseliny, což je známka tzv. portosystemického shuntu. Nicméně následné sonografické vyšetření vyšlo negativně a žádný shunt neobjevilo. Pro odlehčení činnosti jater se Bowie stravuje granulemi jaterní diety.

Máte-li o Bowieho zájem a cítíte-li, že podmínky a zkušenosti, které máte, by mohly být pro Bowieho ty pravé, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Bowie bydlel, důležité info o své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za focení psích svěřenců děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.