Arny – ovčounský obřík


pohlaví

5 let

70 cm

44 kg

čip

nekastrován

Arny je nádherný pětiletý představitel německého ovčáka, působí majestátním dojmem, má 45 kg. Velké tělo ukrývá však malou dušičku. Arny se vyleká téměř všeho: hadice s vodou, vrzajících dveří, jakéhokoliv rychlejšího pohybu, bruslařů na vycházce, kočárku s dítětem, kanálů v chodníku a mohli bychom pokračovat. Jeho nejistota pramení z neznalosti, on ty věci prostě nezná, a tak před nimi utíká. Žil se starým pánem a jejich společný svět byl v jistém slova smyslu velmi omezený a Arny neměl možnost se s běžným životem ve správný čas seznámit.

Arny je hlavička chytrá a učí se velmi rychle, chodí moc rád na procházky. Užívá si plnými doušky, čeho příliš ve svém životě nezažil. Už pochopil dění v útulku a ochotně spolupracuje. Je to výborný hlídač, dělá čest svému plemenu, víme přesně, kdy k nám někdo jde mnohem dříve, než zazvoní zvonek. Spokojeně monitoruje celý náš areál a je připraven nám jakoukoliv aktivitu hlásit.

Miluje přetahování s hračkami, aportování míčku, je v něm kus štěněte, které se občas přihlásí ke slovu. Dokáže dovádět a ukazuje nám, jak šťastný umí být. Když se s člověkem seznámí, je to mazel mazlivá, nastrkuje kožíšek k drbání a snaží se doslova člověku nacpat na klín.

ZDRAVOTNÍ STAV: Arny je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Je zcela fit a zdráv. Podmínkou adopce je kastrace po adaptaci v novém domově.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Arny hledá domov v rodinném domě se zahradou, s přístupem dovnitř domu. Je to pejsek toužící po lidské společnosti, chce být uprostřed dění, tak bude spokojený. Arny potřebuje páníčka zkušeného, zásadového a pro psa dobře čitelného, který ho s klidem a s trpělivostí bude dále seznamovat s běžným životem. Hledá člověka aktivního, který s ním bude chodit na procházky, jezdit na výlety, navštěvovat cvičák a užívat si života. Nehodí se k malým dětem. Co se týče ostatních zvířátek, jako mnoho ostatního, nezná je a neumí situace s nimi správně řešit. Hodí se jako zvířecí jedináček.

Máte-li o Arnyho zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Arny bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Arnymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

HISTORIE: Arny u nás není žádný nováček, vrátil se pro napjaté soužití s malými dětmi. Jejich větší a divočejší společnost na zahradě mu nedělala dobře, nedošlo k žádnému incidentu, nicméně bývalý páníček neměl dostatek času věnovat se Arnymu samostatně. Arnyho necháme chviličku po této změně vydechnout a pak budeme hledat na druhý pokus už ten pravý a poslední domov.

Útulek Tábor 778 465 467

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o zvířeti

jméno
Arny
evidenční číslo
29H
pohlaví
plemeno
německý ovčák
značení
čip
výška
70 cm
váha
44 kg
věk
5 let
kastrace
nekastrován
povaha
veselý obřík

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
3. 4. 2021
místo nalezení
Vrácen z adopce.