Aslan – král z jiného světa

Předán do nového domova: 29.5.2022

Pejsek vrácen původnímu majiteli.

Ať již Aslan přišel odkudkoliv, byl to jiný svět. Možná prošel skříní, možná jen zdrhl ze zahrady, kde si ho nikdo moc nevšímal. Je to pes s úžasným potenciálem. Může se stát naprosto dokonalým psím společníkem, když dostane příležitost. Je to kluk, který toho mnoho nezná, ale nebojí se, pozoruje a učí se. Už má za sebou krutá pubertální léta, takže je rozumný, naslouchá. Chce se učit a není potřeba bojovat s hromadou splašených hormonů. Byť občas také zazlobí v nových situacích, kdy bývá nejistý, a potřebuje něžnou, ale zároveň i pevnou oporu ze strany tolik milovaného člověka. Z hlediska výcviku se mu nikdo moc nevěnoval, ale sedni si osvojil velmi rychle a zvládá i pohodově chodit na vodítku. Moc rád se naučí i další věci, projde dalšími dveřmi a pozná každý svět, který mu jeho nový páníček nabídne. Pohlazení a lidská blízkost je něco, čeho si velmi váží, a nasává s láskou a pokorou každou vteřinu lidské pozornosti.

ZDRAVOTNÍ STAV: Aslan je zdravý jako rybička, očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou jeho adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Aslan hledá rodinu, která mu nabídne spokojený psí život, pohodu, procházky, trénink. Bude spokojený v bytě i domě se zahradou. Bude to super parťák na túry, houbaření, rybaření i jiné aktivity v přírodě. Zatím není zvyklý na kontakt s jinými psy ani zvířaty, ale pod správným vedením si umíme představit, že by žil s podobně velkou fenou.

V případě zájmu o adopci Aslana Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Aslanovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi vividfoto.cz.

HISTORIE: Dne 30. 4. 2022 jsme přijali do útulku křížence většího vzrůstu označeného neregistrovaným mikročipem. Nalezen byl u Decathlonu. Původní majitel si může pejska vyzvednout v návštěvní době útulku, s sebou občanský průkaz, očkovací průkaz pejska, fotografie. Pobyt psa v útulku je zpoplatněn, viz Ceník na našich webových stránkách.