Komisař Rex – veselý a učenlivý mazel


pohlaví

7 let

55 cm

28 kg

čip

nekastrován

Richard: V chytrých knížkách se píše, že psi by se někdy měli nechat vyhrát.
(Rex pustí provaz a Richard spadne na zem.)
Richard: Ty jsi tu knížku četl taky, viď?

Tak nějak je to i s naším chytrolínem Rexem :-), je to úžasný, milý a mazlivý pes. Jako správný pracant dokáže odehnat zloděje za plotem, ale ke své rodině je vlídný a je těžké ho nemít stále u sebe. Miluje lidskou přítomnost a mazlení je jeho specializace. Je to pes, který dobře vyhodnocuje situace a je na něm snadno vidět, co si myslí a co má v úmyslu udělat. A jakmile Vás zná, plánuje nejspíše hodit záda a nechat se drbat. Venku chodí na vodítku hezky a klidně, ale zajímá ho okolí a jelikož hodně věcí nezná, občas je trochu paf a je těžší upoutat jeho pozornost. Každým dnem se ale zlepšuje a je vidět, že se jedná o velmi inteligentního a učenlivého psa.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Má hodně energie a byť už to není mladé trdlo, ještě by se moc rád naučil nějaké nové povely nebo psí sporty. Hodí se do bytu i do domu se zahradou, aktuálně je zvyklý na život venku, ale gaučem jistě nepohrdne. S hygienickými návyky je to dobré, ale občas má tendence značkovat si nové prostředí. Není zvyklý na život s dětmi ani jinými zvířaty, ale vypadá to, že přítomnost jiných fen je mu moc sympatická. Proto by mohl být i fajn kámošem do rodiny, kde už je nějaká ta psí slečna. Noví páníčci nemusí být extra zkušení kynologové. Musí však rozumět základům psí komunikace, aby pochopili, co se jim Rex snaží říct, protože je to pes, který dokáže mnohé říct i beze slov (štěkotu). Byla by škoda, kdyby mu nová rodina nerozuměla.

ZDRAVOTNÍ STAV: Rex je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

V případě zájmu o adopci komisaře Rexe Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Rexovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat email, volejte 778 465 467.

Za úchvatné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥ a za propůjčení figuranta a prostor Policii České Republiky.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o zvířeti

jméno
Rex
evidenční číslo
21 J
pohlaví
plemeno
německý ovčák x
značení
čip
výška
55 cm
váha
28 kg
věk
7 let
kastrace
nekastrován
povaha
veselý, hravý, mazlivý

informace o nálezu zvířete

datum příjmu
28. 2. 2023
okolnosti příjmu
přijat od soukromé osoby