Malí obyvatelé z pekla

PEJSCI PROZATÍM NEHLEDAJÍ DOMOV. NENÍ MOŽNÁ ANI DOČASNÁ PÉČE. PROSÍME NEPIŠTE, NEVOLEJTE.

Dne 9. 12. 2021 bylo na podnět KVS České Budějovice ve spolupráci se starostou obce Plavsko a se zástupci Odboru životního prostředí Města Jindřichův Hradec úředně odebráno téměř 50 psů plemene jorkšírský teriér a biewer teriér z nevhodných podmínek. Pět psů (dvě feny, tři psi) bylo do našeho útulku umístěno do předběžné náhradní péče příslušnými orgány.

Na místě se nacházeli jak dospělí psi, tak štěňata, ve vlastních výkalech, bez jídla, vody, bez péče. Na místě byl extrémní zápach, většina zvířat není v dobrém výživovém a zdravotním stavu. Někteří se přicházející pomoci nedožili, jiným nebylo možno pomoci více než bezbolestným odchodem rukou přivolaného veterináře.

Naši malí obyvatelé byli přivezeni dehydratovaní, hladoví, zcela vyčerpaní, se srstí plnou výkalů, která jim znemožňovala pohodlnou chůzi i vyměšování, s přerostlými drápy, někteří byli bezzubí či měli tak špatné zuby, že by bylo lepší, aby byli bezzubí, někteří byli na kost vyhublí, s kousnými zraněními, všichni s přerostlými drápy a zlomenou duší.

Udělali jsme maximum, krok za krokem je přivedli zpět do života. Dostali pod kontrolu zdravotní problémy, alergie, ale jedná se o pejsky z velmi těžkého prostředí, kteří si ponesou doživotní následky.

Pejsci nehledají dočasnou péči a prozatím ani domov, stále jsou součástí správního řízení.


informace o zvířeti

jméno
neznámé
evidenční číslo
90H-94H
pohlaví
značení
čip

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
9.12.2021
místo nalezení
Plavsko