Malí obyvatelé z pekla

PEJSCI PROZATÍM NEHLEDAJÍ DOMOV. NENÍ MOŽNÁ ANI DOČASNÁ PÉČE. PROSÍME NEPIŠTĚ, NEVOLEJTE.

Dne 9. 12. 2021 bylo na podnět KVS České Budějovice ve spolupráci se starostou obce Plavsko a se zástupci Odboru životního prostředí Města Jindřichův Hradec úředně odebráno téměř 50 psů plemene jorkšírský teriér a biewer teriér z nevhodných podmínek.

Na místě se nacházeli jak dospělí psi, tak štěňata, ve vlastních výkalech, bez jídla, vody, bez péče. Na místě byl extrémní zápach, většina zvířat není v dobrém výživovém a zdravotním stavu. Někteří se přicházející pomoci nedožili, jiným nebylo možno pomoci více než bezbolestným odchodem rukou přivolaného veterináře.

Naši malí obyvatelé byli přivezeni dehydratovaní, hladoví, zcela vyčerpaní, se srstí plnou výkalů, která jim znemožňuje pohodlnou chůzi i vyměšování, s přerostlými drápy, někteří jsou bezzubí či mají tak špatné zuby, že by bylo lepší, aby byli bezzubí, někteří jsou na kost vyhublí, s kousnými zraněními, všichni s přerostlými drápy a zlomenou duší.

Nečte se to lehce? Ani nám se to snadno nepíše. Ale bude lépe, uděláme pro to maximum, krok za krokem je přivedeme zpět do života. V následujících dnech budeme trpaslíky na našich facebookových stránkách postupně představovat a blíže informovat o jejich stavu. Pejsci nehledají dočasnou péči a prozatím ani domov!

Pejsci byli do našeho útulku umístěni do předběžné náhradní péče příslušnými orgány.


informace o zvířeti

jméno
neznámé
evidenční číslo
90H-94H
pohlaví
značení
čip

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
9.12.2021
místo nalezení
Plavsko