Baťulka – křehká duše v křehkém těle

Předán do nového domova: 31.10.2020

"Asi je se mnou něco špatně...

Chce se mi radostí dovádět, skákat blahem a běhat ze všech sil. Jenže jsem v tom sám. Vidím, jak jsou všichni okolo mě smutní. Pláčou, nadávají na svět i lidi, mají sevřené srdce bolestí. Ale to já nechci! Tak moc se snažím tetám ukázat, jak jsem šťastný. Že už nemusím ležet venku v dešti, jíst odpadky a není mi pořád jen smutno, zima a špatně.

Konečně po asi třech letech mého života se cítím dobře. Nechybí mi síla, nemotá se mi hlava. Dostal jsem svůj, jen svůj bejváček s pelíškem. Mám misky, jednu s čistou vodou a druhá je plná dobrého jídla. Mazlí mě, hladí a říkají, že vše už bude dobré. To je prostě nádhera.

Ještě mi tedy píchají takové malé včeličky. Já tedy nechtěl! Ale rychle jsem zjistil, že je mi po nich právě lépe. Je to prý inzulín, protože jsem marod. Říkají té nemoci cukrovka, já o ní moc nevím, ale prý bude komplikovat, aby si mě někdo vzal domů. Prý budu čekat na zázrak, na anděla strážného, na někoho, kdo se s mou nemocí se mnou bude společně prát."

Bohužel pejsek v žalostném stavu, který od nás dostal jméno Baťa, je u nás šťastný. Je to pro nás vždy hrozné, protože člověk snadno domyslí, proč pejskovi stačí tak málo... Pro Baťu hledáme urychleně nový domov. Podmínky útulku pro něj nejsou ideální z hlediska léčby jeho cukrovky.

My víme, černý a nemocný. Bude to těžké, ale víme, že společně jsme dokázali nejeden zázrak. Proto prosíme, sdílejte. Pomozte nám i nyní. Pomozte Baťovi. Člověk ho do teďka jen zklamával, musíme to společně napravit.

P.S: Baťa si své jméno vybral, protože je to bojovník, který prorazí tam, kde jiní neuspěli. Nebude sice šít boty, ale zlomí prokletí černého a nemocného psa. Uděláme proto maximum, aby uspěl tam, kde jiní selhávají. Energie, radosti a odhodlání na to má opravdu hodně!

JAKÝ BAŤA JE: Baťa moc rád vyráží na procházky, chce chodit venku a poznávat svět. Je tam toho tolik k očichání a k prozkoumání. Na vodítku táhne, nikdo ho nejspíš ven nikdy nebral, ale rychle se učí, jak se na vodítku správně chodí. Po procházce v kotci pláče, je moc smutný, když musí zůstat sám. Ale za chvilku se utiší a jenom hajá v pelíšku. Moc rád se mazlí, chce hladit, chce být s člověkem. Je neuvěřitelně trpělivý, píchání inzulinu se pro něj brzy stalo rutinou.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Baťa čeká bez nadsázky na zázrak, na někoho, kdo se s ním i přes jeho nemoc vydá na společnou cestu životem. Hodí se do bytu i do domku se zahradou. Je čistotný, snaží se vždy svou potřebu vykonávat venku. Potřebuje být psím jedináčkem, ostatní pejsci ho u nás zatím velice stresují. Vztah ke kočičkám nemáme možnost ozkoušet. Potřebuje klidný, stabilní a láskyplný domov.

ZDRAVOTNÍ STAV: Baťa má cukrovku, do nynějška neléčenou cukrovku. Jeho léčba spočívá v aplikování injekcí inzulinu, momentálně dvakrát denně, po stabilizaci je předpoklad aplikace inzulinu pouze jedenkrát denně. Jeho tělíčko s výjimkou tohoto deficitu je v pořádku, žádný jiný problém vyšetření neukázala. Baťa je vzorný pacient, spolupracuje na maximum.

Zájemci o adopci volejte 778 465 467 nebo pište na utulek@tstabor.cz.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

HISTORIE: Pohled, při kterém mrazí v zádech, místo pejska kostra potažená kůží. Zvyklí bychom měli být na ledaccos, ale na některé věci si člověk zvyknout nemůže nikdy. Nepředpokládáme, že si pejska vyzvedne majitel. Pejsek je nyní v karanténě a čeká ho prohlídka veterinárním lékařem, po ní budeme moudřejší, zda za jeho stav může nedostatek potravy, či jde o nějaký jiný problém.

Je to milý kluk, který tak moc chce hladit a být s člověkem. :-( S člověkem, který mu pravděpodobně paradoxně tak moc ubližoval.