Sherlock – křehký elegán


pohlaví

5 let

65 cm

28 kg

čip

nekastrován

Sherlock je elegantní kříženec s chrtími rysy. Chrta nezapře ve své stavbě těla, eleganci pohybů, běžecké vytrvalosti ani v křehkosti své psychiky. Víme, že dokáže uběhnout desítky kilometrů neměnným poměrně vysokým tempem. Je nedůvěřivý vůči člověku a všemu, co s člověkem souvisí. O to více tíhne k jiným psům, hledá u nich jistotu a svého parťáka. Společnost vyrovnaných psů ho nesmírně posouvá, zvyšuje se mu sebevědomí, dokáže se v jejich přítomnosti radovat ze života.

Sherlock je nejšťastnější pes, pokud má možnost volného pohybu po celém areálu útulku. A když je s ním puštěná ještě nějaká kámoška, to vrtí ocáskem, lítá a užívá si radostí psího života. Na vycházkách chodí na několika jistících mechanismech, je velice bázlivý a k zběsilému úprku ho vyděsí téměř cokoliv. S námi uvnitř budovy se cítí nejistý, zvědavost je silná, ale strach prozatím pořád vítězí.

ZDRAVOTNÍ STAV: Sherlock je kompletně naočkovaný, ošetřený proti vnějším a vnitřním parazitům a označený mikročipem. Je plně fit a zdráv a moc potřebuje odjet domů.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Pro Sherlocka potřebujeme domov s třemi P: Prostorem, Psem, Páníčkem pejskařem. PROSTOREM míníme skutečnost, že Sherlock potřebuje ke svému životu bezpečně oplocenou zahradu, ze které se nedá uniknout, ani se podhrabat, ani přeskočit plot. Na volném prostoru je spokojený a stává se z něj vyrovnaný pes. Věříme, že v novém domově bude časem chodit i dovnitř a bydlet s páníčky doma, ale pro první měsíce adaptace je zahrada nezbytným požadavkem. PSEM máme na mysli vyrovnaného psího bráchu nebo ségru, který Sherlockovi pomůže překonávat strachy a bude mu životní berličkou. Větší smečka pohodových sourozenců bude pro Sherlocka vítaným benefitem. A páníček PEJSKAŘ je třetí Sherlockovou podmínkou. Potřebuje člověka zkušeného, trpělivého a klidného, který zvládne Sherlockovu nedůvěru a pomůže mu najít jistotu. Dokážeme zázrak a najdeme takový domov?

Zájemci se třemi P piště na e-mail utulek@tstabor.cz nebo volejte 778 465 467.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o zvířeti

jméno
Sherlock
evidenční číslo
8 H
pohlaví
plemeno
kříženec
značení
čip
výška
65 cm
váha
28 kg
věk
5 let
kastrace
nekastrován
povaha
křehký, hodný, submisivní

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
28. 1. 2021
místo nalezení
Měšice Tábor