Ursus – vlídný medvídek

Předán do nového domova: 28.10.2020

Lidé často říkají: "Ten je jak utržený ze řetězu." Ale nevědí, o čem mluví. Možná, když se pes utrhne brzy, mladý, tak má radost, že může konečně běhat. Já se však utrhl jako stařec a můžu Vám říct, že jsem neutíkal. Nevěděl jsem, kam jít ani proč...

Chvilku jsme bloumal se zbytkem utrženého řetězu, když za mnou někdo přišel, že po silnici chodit nesmím nebo mě srazí auto. Já nevěděl, co je silnice, auto a ani proč se nenechat srazit. Měl bych po problémech, ale to jsem ještě nevěděl, o co bych přišel. Pak jsem se dostal do útulku a začal objevovat svět. Nebudu Vám ženský v útulku malovat úplně růžově, přiznám se, že mě trochu i se*ou. Pořád mi něco kapají do očí a do uší, češou mě, střihají dredy, něčím mě mažou a čistí a vybírají blechy, píchají injekce a prohlížejí. Je to otrava, ale zase už vidím a nesvědí mě uši. Dokonce už mi začínají pracovat nohy a nepadá mi zadek. To je pak chůze docela prima věc a taky drbání, to je taky fajn. Kord když nemáte blechy, to je panečku úleva. Do toho čistá voda, jídlo a hlavně suchý místo na spaní, mám vlastní boudičku, víte? Takže jsem rád, že mě auto nesrazilo, vypadá to totiž, že život může být i krásný a já se těším, až ho poznám.

Pejsek, který u nás dostal jméno Ursus (latinsky medvěd), byl nalezený v zuboženém stavu i se zbytkem těžkého řetězu okolo krku. Je to již stařík a navíc byl při nálezu v hrozném stavu. Že se o něj nikdo dlouhodobě nestaral, bylo jasné. Zánět uší, očí, od kousání řetězu vylámané zuby, plný blech, s proleženinami, vyhublý na kost, slabý. Byl v posledním tažení, bez elánu a síly k životu. Stačilo mu však ukázat, ze život může být i krásný a začal se pomalu uzdravovat i psychicky.

Těšíme se, až nabere svaly, doroste mu zničená srst a bude to opravdový medvěd. Velký, ale vlídný. Neznalý, ale zvědavý. Starý na těle, ale mladý na duchu. Ursus.

ZDRAVOTNÍ STAV: Ursus je naočkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Krevní testy jsou v normě, odpovídající věku. Doléčuje zánět očí a uší. Potřebuje nabrat nějaká ta kila a zpevnit nožky, aby mohl na špacíry, na které on hodně chce. Je připraven vyrazit domů a ještě si užít pořádný důchod.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Ursus jednoznačně hledá páníčka klidného, trpělivého, který po něm nebude chtít nesmysly a bude na jedné vlně s Uršovou pohodou. Nezbytností je rodinný domek s oplocenou zahradou, pozemkem pro kralování Urši. Urša je skromný, stačí mu dobré jídlo, zateplená boudička s dřevitou vlnou a chápající dvounožci. Pak se prospí, ohlídá, co bude potřeba, nají a zase si půjde zdřímnout. Hlídání musí brát budoucí páníček s velkou rezervou, Urša je téměř hluchý a když spí, tak neslyší absolutně nic. Co se týče ostatních zvířecích kamarádů, můžeme přepokládat, že mu nebudou na obtíž a že soužití s nimi zvládne. Musí mít však svůj klid a pohodu. :-)

Zájemci o adopci, volejte 778 465 467 nebo pište na utulek@tstabor.cz.

Za trpělivost při focení a čekání na ty správné momenty děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.