Sibylka – ostražitá pidi ovčounka

Předán do nového domova: 29.1.2021

Občas nás situace v útulku nutí hrát si na vědmy. Odhadovat minulost a tvořit krásnou budoucnost. Podobně je tomu u fenečky, které jsme dali jméno Sibyla. Je těžké odhadnout, kdo je a čím si v životě prošla, ale úplně pěkné to asi nebylo. Je to starší dáma, žila asi někde venku a příliš péče a lidské společnosti se jí nedostávalo.

Sibyla je odhadem 8 let stará ovčanda, je na svůj věk velmi aktivní a vitální, miluje procházky, na kterých se chová ukázněně a dělá člověku tu nejmilejší společnost. Jako správná ovčanda je učenlivá, spolupracující a velmi snaživá, moc ráda pracuje za nějakou dobrou odměnu. Hračky už ji příliš nezajímají, je to přece dáma, a ne neobratné štěně. :-) Ráda aportuje míček, to se dokáže rozparádit.

Velice zodpovědně a věrně svému plemenu si střeží před kýmkoliv neznámým svůj prostor. Stejně jako dokáže výborně střežit prostor, dokáže střežit i svého člověka, kterého si zamiluje a přijme za pána.

ZDRAVOTNÍ STAV: Sibyla je kompletně naočkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem. Je v dobré kondici a při síle.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Sibyla hledá domov u rodinného domku se zahradou, je vynikající hlídač a určitě svému novému páníčkovi dobře v tomto směru poslouží. Hledá člověka povahou klidného a zkušeného, který jí dá dostatek času a prostoru, aby si na něj a na svůj nový domov zvykla. Sibyla pak bude do smrti věrně střežit nejen jeho, ale i dům a zahradu. Sibyla neměla v životě na růžích ustláno a její důvěra v člověka není "na první dobrou", je proto potřeba ji v útulku několikrát navštívit a vytvořit zde základ budoucího vzájemného vztahu.

V případě zájmu o adopci Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do emailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život zvířátku nabízíte. Připojte své kontaktní údaje a my se Vám ve volné chvíli ozveme. Pokud by pro Vás zaslání emailu byl problém, můžete také zavolat na číslo 778 465 467. Nicméně pro naši práci je lepší, když nám nejdříve pošlete e-mail a my se ozveme, až nám to zvířátka dovolí.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.