Albi – našel nový domov

Předán do nového domova: únor 2019

Albi je veselý, hravý, přátelský a energický kluk. Je velmi kontaktní, má hygienické návyky, zvládá veškerou potřebnou manipulaci a také je neustále v pohybu. Venku je to typické nevycválané bull telátko se všemi běžnými projevy - lítá jako blázen, dělá lumpárny, čmuchá, je veselý, rozlítaný a plný energie. Když však potká lidi, rád se zastaví a nechá se pořádně podrbat a má rád i děti. Potřebuje stále upevňovat výchovu, dát jasná pravidla a kvalitní výcvik, aby byl páníčkovi spolehlivým společníkem. Bude skvělý pro aktivní lidi do bytu i na zahradu (s přístupem do domu), ale dostatek pohybu i kontaktu a pro něj opravdu velmi důležitý. Může být v domácnosti i s většími dětmi, které zvládnou ustát jeho vrtění zadkem.

Bohužel jiné psy Albi v lásce nemá, páníček s tím tedy musí počítat. Není to tak, že by vyvolával konflikt za každou cenu, ale spíš neví, jak na to a tak radši hrozí. Nebude to asi největší kámoš s pejsky, ale se správnou a včasnou socializací by to snad ještě šlo trochu zlepšit. Případně by se mohl naučit fungovat alespoň s fenami. Co se týče jiných zvířat je to podobné a hrozí, že by je lovil. Tedy bychom Albiho nedoporučovali k jiným zvířatům. Jedině v případě opravdu zkušeného majitele, který by uměl na seznamování zvířat velmi dobře pracovat.

Albi je vypadá jako americký pitbulteriér, jen je o něco mohutnější, má podsaditou konstrukci těla a trochu delší srst (jako labrador).

Albi byl nalezen v červenci roku 2018 a ještě v tom měsíci vyrazil do nového domova. Měl mladého a energického páníčka s kterým byl prakticky 24/7, naučil se nějaké povely a spolupracovat s člověkem. Albi a jeho páníček spolu byli spokojení a vše fungovalo bez problémů. Bohužel se jeho majitel dostal do velmi komplikované životní situace a nakonec jsme se domluvili, že bude nejlepší, když vrátí Albiho zpět do útulku a my mu najdeme jiný domov. Bylo to velmi složité a těžké rozhodnutí a nechceme, abyste ho soudili. Chceme abyste nám pomohli najít pro Albiho nový domov.