Don Diego de la Vega – milý obřík


pohlaví

10 let

69 cm

42 kg

čip

nekastrován

Diego je překrásný obřík, zajme unikátním vzhledem, milou povahou a majestátností. Velkým svým tělem, křehký a jemný ve své duši. Klidný, rozvážný a nekonfliktní pes, který na stará kolena poznává mnoho nového. Na nové lidi reaguje přátelsky, stejně tak na většinu psů, obecně nové situace zvládá velmi dobře, jen s lehkou dávkou nejistoty. Na procházkách je velmi pohodový, užívá si čmuchání a cvrkot kolem. Vodítko pochopil rychle jako nástroj komunikace s člověkem a téměř netahá, nevšímá si ruchů okolo a jde si svým tempem vstříc poklidné procházce. Je to nádherný pocit, vést klidně tak velkého psa, který pokorně čeká na to, jaký směrem se vydáte.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Je to kluk nenáročný, který před sebou nemá dlouhé roky. Pouze by si chtěl užít klidný domov, milující rodinu a prostě být rentiérem. Je však potřeba počítat s tím, že je to pejsek, který neváží málo a jeho nový majitel musí mít fyzickou sílu, aby ho v případě potřeby udržel a zvládl veškerou manipulaci.

Pro Diega hledáme klidný domov, kde nebudou malé děti ani zástupy zvířat, klidná fenečka by mu však mohla být fajn parťačkou. Lépe se cítí venku, hledá tedy zázemí u domu se zahradou, kde by bylo ideální počítat se zázemím v teple, kam se bude moct schovat v případě nepřízně počasí nebo když prostě bude chtít.

ZDRAVOTNÍ STAV: Diego je stařík, ale přes jeho věk působí mladě a vitálně. Ale je třeba počítat s tím, že kosti a klouby už mladší nebudou, srdíčko potřebuje klídek a celkově by neměl mít již žádnou velkou zátěž. Potřebuje vhodnou stravu a péči, která se bude odvíjet od toho, jak rychle bude stáří postupovat. U Diega jsme zaznamenali drobné a kratičké stavy připomínající epileptické záchvaty, v současné době zjišťujeme více.

V případě zájmu o adopci milého obříka Diega Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Diegovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o zvířeti

jméno
Diego
evidenční číslo
73 J
pohlaví
plemeno
molossoidní kříženec, jedinečný originál
značení
čip
výška
69 cm
váha
42 kg
věk
10 let
kastrace
nekastrován
povaha
hodný a křehký obr

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
8. 9. 2023
místo nalezení
Náchod, točna MHD