Manx – krátkoocasý kocourek

Předán do nového domova: 16.1. 2024

Kdysi se objevila u jedné kočky na ostrově Man poblíž Anglie díky spontánní mutaci bezocasost. Na ostrově nebyl velký počet koček, tím pádem zde byla omezená genetická rozmanitost. Jak se kočičky křížily mezi sebou, začala se bezocasost objevovat častěji. Nakonec se na ostrově Man stala běžnou. A tak lidé začali tomuto plemenu, o kterém pochází první zmínky z roku 1820, říkat Manx.

Náš Manx není pravý manx, o svůj ocásek přišel v důsledku zánětlivého ložiska na ocásku, krátký ocásek mu však sluší stejně jako těm pravým příslušníkům plemene, a tak by se k nim rád hlásil alespoň svým jménem.

Manx je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je jeho kastrace po aklimatizaci v novém domově.

Manx je živý, dravý, prostě temperamentní kocourek se svým názorem, ale naštěstí i s láskou k člověku. Hledá domov v bytě či domku se zahradou s přístupem ven výhradně po své kastraci.

V případě zájmu o adopci Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech s kočičkami. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život koťátku nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za focení děkujeme Radkovi www.vividfoto.cz