Pixie – bázlivá i bláznivá víla

Předán do nového domova: srpen 2019

24.7.2019 Pixie dělá nesmírné pokroky, již se s námi mazlí a pusinkuje, nebojí se jíst v naší přítomnosti a bere si pamlsky i z ruky, reaguje na oslovení, učí se chůzi na vodítku a spoustu, spoustu dalších věcí. Dohání vše mílovými kroky. Hledá trpělivého, klidného, laskavého a mírného páníčka nebo paničku, který Pixi ukáže, jak fajn psí život může být. Pixie má moc ráda děti. S ostatními pejsky vychází bez problému. K novému člověku se chová vždy velmi obezřetně a chvíli trvá, než se "oťuká". V kotci občas pláče, často stěhuje misky i pelíšky, je možné, že z ní bude bytová designerka. :-) V pátek 2.8.2019 ji čeká kastrace a pak už nic nebrání, aby vyrazila do nového domova.
Když se Pixí rozkouká je skoro ztřeštěná a těžce ovladatelná. Musí se naučit přijímat lidskou pozornost, všechny základy výchovy i výcviku. Práce s ní bude vyžadovat začít od úplného začátku, jako u štěněte. Je velmi bázlivá a pak naopak trhlá, reaktivní a bláznivá.

20. 7. 2019 Pixie je stále bázlivá, ale již pochopila, že dobrá bašta a pohlazení jsou moc fajn. Dle prohlídky veterináře je zdravá, jen hubená a má pouze poničené zuby a drápy. Což odpovídá tomu, že byla dlouhodobě držena některá za mříží, odkud se snažila urputně dostat. Jsou jí asi dva roky.
Bude potřebovat klidné prostředí a hodně milé majitele. Již by mohla vyrazit do adopce, kdyby se našel zájemce, který bude Pixie opravdovou oporou. Více informací osobně v útulku nebo na telefonu 773 791 322.

Dne 17. 7. 2019 byla v Táboře na Sídlišti nad Lužnicí odchycená velmi bázlivá a něžná fenečka střední velikost, bíla se světle hnědými fleky. Je pravděpodobně neznačená, čip nemá a tetování asi také ne, ale ještě jsme neměli možnost se kouknout.
V okolí se pohybovala několik dní. Skrývala se ve stínech a kdykoliv jí někdo zahlédl, v tom okamžiku byla pryč. Jako víla, kterou kolemjdoucí zahlédli a najednou byla pryč a oni přemýšleli, zda tam opravdu byla nebo ne. Nakonec se pomocí pána, který s ní navázal vztah povedlo zajistit odchyt, ale bylo to velmi náročné. Pro její něžnou povahu i schopnost skrýt se v křoví :-), jsme jí vybrali jméno Pixie (čti Pixí, znamená víla) a doufáme, že jí pomůže, jako už to víly dělají, k nalezení ztraceného štěstí a sebevědomí.

Zatím je velmi vyděšená, hubená a silně zablešená. Naštěstí se nám k ní povedlo opatrně dostat, prohlédnout, že není zraněná a ošetřit jí proti blechám. Získávání důvěry bude chtít svůj čas, ale snad nám to půjde.

Pokud byste fenečku znali, volejte na číslo +420 773 791 322.