Sydney – australský elegán

Předán do nového domova: 8. 9. 2023

Sydney je prostě báječný pes. Učenlivý, pracovitý, snaživý a překrásný. Na vodítku chodí krásně, netahá, za den pochopil povel sedni, lehni a velmi hezky přiběhne na zavolání. Věci mu stačí ukázat, nasměrovat ho a pochopí je hned. V klidu míjí kola, kočárky, cyklisty i jiné psy, lidský ruch ho nechává zcela chladným. Miluje spolupráci s člověkem, krásně komunikuje a je velmi snadné se s ním správnou řečí na čemkoliv domluvit. Svého člověka bude milovat nade vše.

Minulost však nechala své šrámy a některé věci nejsou dokonalé: Nevěří cizím lidem, obzvláště mužům, a hodně se bojí toho, že mu člověk způsobí bolest. Je na sebe i trochu cíťa a neumí zatím pracovat se svými emocemi. V rukou zkušeného člověka, který s ním bude pracovat, dopřeje mu trpělivost, doladí výcvik a pohladí bolavou dušičku, se může stát zcela úžasným honákem, ale nebude zadarmo a ze dne na den. Pozitivní výcvik je pro Sydneyho nezbytností, stejně tak jako vymezené hranice, rutina a vyrovnaný majitel.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Láska k ACD by byla krásný základ. Rodina, která nemá malé děti a ví, co takové plemeno obnáší a bude ochotná Sydovi pomáhat v začátcích, navíc napraví, co někdo jiný pokazil. Sydney musí mít člověka, pro kterého nebude prvním psem, člověka, který zná shaping, ví, co je pozitivní podmiňování, zná konejšivé signály a je fanda ošetření se souhlasem. Syd je čistotný pes, nic neničí a může žít v domě i bytě, jedná se o kontaktní plemeno a potřebuje být hodně času se svým pánem. Sydney bude svého člověka doprovázet rád kamkoliv, do lesa, k vodě, na cvičák i do práce, zvládne oběd v restauraci i pohodu na gauči. Jeho životní touhou je být s člověkem.

ZDRAVOTNÍ STAV: Sydney je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, kastrovaný a označený mikročipem. Bohužel má Sydney mírnou dysplazii a artrózu v pravém kyčelním kloubu. Artróza si našla cestu i k bederním obratlům, kde má již Sydney degenerativní změny. Stav je trvalý, pomůžeme mu pouze kvalitní kloubní výživou, správným pohybem, cvičením a přípravkem Milgamma (jedná se o volně prodejný lék na bolesti zad). Na lásce k pohybu a životu mu to neubírá a čeká ho ještě hodně životních dobrodružství. Potřebuje však celoročně teplo a pohodlíčko, hodí se proto k životu v bytě nebo uvnitř domu. Jeho pohybový výdej musí být kontrolovatelný a dobře promyšlený.

V případě zájmu o adopci honáčka Sydneyho Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za úchvatné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥