Daidalos – kocourek z labyrintu života

Předán do nového domova: 3.3.2022

Daidalos je známý pro stavbu slavného labyrintu. Byl nám inspirací pro kocourka, který asi hodně dlouho bloudil životem. Je to mazlivý zvědavec a těžko pochopit, proč mu nikdo včas neposkytl potřebnou pomoc. Proč nikdo neviděl vystouplá žebra, hnijící zuby ani zraněnou nohu? On by určitě pomoc u člověka hledal. Že by opravdu někde bloudil a nemohl najít cestu?

K nám se dostal v katastrofálním stavu, vyhublý, na pokraji sil. Už si sjednával s Charónem cestovní poplatky za převoz přes řeku. Naštěstí se nedomluvili na výši spropitného, a tak Daidy nevyrazil na cestu do jiného světa a zůstal zde s námi.

Snad mu jeho nové jméno přinese štěstí, protože je to opravdu neobyčejně úžasný kocourek. Mazlivý a celý takový andělsky dokonalý. Vlastně je mytický Daidalos i prvním člověkem, který vzlétl pomocí křídel do vzduchu. Možná je náš Daidy anděl v kočičím těle a přinese nové rodině neobyčejné štěstí a lásku.

ZDRAVOTNÍ STAV: Daidalos by mohl vyrazit do svého nového domova, potřebuje sice doléčit nachlazení a posílit imunitu, ale v případě že by byl kočičím jedináčkem, adopce by byla možná. Daidalos je kastrovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. V tlamičce mu zůstal pouze jeden zdravý zoubek.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Domov plný lásky, porozumění, péče a zodpovědného přístupu. Daidalos je čistotný, mazlivý a ukecaný odhadem desetiletý kocourek, pro svou přátelskost a protože si toho vytrpěl venku už dost, hledá domov v bytě či uvnitř rodinného domku bez přístupu ven. Co se týče jeho vztahu k ostatním zvířátkům, nemáme ho bohužel ozkoušen.

Máte-li o adopci zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Daidalos bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech s kočkami. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život kocourkovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie děkujeme vrchnímu kočičímu fotografovi Radku Havlíčkovi vividfoto.cz.

HISTORIE: Dne 24. 1. 2022 jsme do naší péče přijali kastrovaného kocourka nalezeného u základní školy v Helsinské ulici v Táboře, kocourek je bez značení. Kocourka jsme na veterinární klinice nechali vyšetřit, abychom zjistili, zda a co vůbec pro něj můžeme udělat. Kocourek nemohl pro rýmu dýchat, přes zánět očí neviděl, z tlamy mu tekl hnis a byl na smrt vyhublý.

Základní vyšetření neprokázalo žádnou ošklivou kočičí nemoc, pro kterou by měl být v tomto stavu. Žalostný stav kocourka byl patrně způsoben tím, že pro bolest hnijících zubů nemohl delší čas přijímat jakoukoliv potravu, venku se mu přestalo dařit, oslabil se a bez nadsázky umíral.

Kocourek dostal kapačky, nasadili jsme antibiotika, vytrhali se mu až na jednu výjimku všechny zoubky a zahájíme opatrný výkrm. Kocourek váží sotva 3 kg, stěží polovinu váhy, jakou by měl mít na svou velikost.

Hledáme původního majitele, mohl se jen zatoulat příliš daleko.
Majitel si kočičku může vyzvednout v návštěvní době útulku, s sebou občanský průkaz, očkovací průkaz kočičky, fotografie kočičky. Pobyt v útulku je zpoplatněn, viz Ceník na webových stránkách.

Útulek Tábor
773 791 322