Jamie Fraser – skotský horal

Předán do nového domova: 16.7.2021

Jamie Fraser je mohutný skotský horal, ale jeho duše je velmi křehká a jemná. Skrze mnohá utrpení si s sebou nese šrámy minulosti. Náš Jamie je na tom podobně, jen je to drobeček. Jeho udatné srdce se již po starších ranách bojí další bolesti, zklamání, nepochopení a odmítnutí. Je to pejsek s čistou duší a úžasným potencionálem, který čeká na opravdové majitele, kteří mu nabídnou lásku a trpělivost.

Jamie je dvouletý mladík, ke kterému osud nebyl zdaleka přívětivý. Bojí se lidské ruky a i když nesmírně touží po mazlení a kontaktu, zvládne se strachy počůrat. Je to bez nadsázky dělová koule plná energie, štěká, skáče (a to klidně i na stůl a nižší skříně), na vodítku soutěží v přetahování a ještě jsme nezažili, že by byl unavený. A konec toho špatného a pojďme si říct, co je na něm skvělého: Jamie je nesmírně učenlivý, snaživý pejsek, pozitivní výchova je jeho krevní skupina, pamlsky jsou hnacím motorem a zklidňujícím elementem. Miluje práci, trénink oslovení a přivolání, moc rád skáče přes překážky, miluje dlouhé procházky a běh. Má v sobě obrovský potenciál, který čeká na zkušeného pejskaře.

ZDRAVOTNÍ STAV: Jamie je očkovaný, čipovaný a ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, je připraven vyběhnout domů. Podmínkou adopce je jeho kastrace. Nový páníček musí počítat s řešením mléčného špičáku, který Jamiemu prozatím nevypadl.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Jamie hledá AKTIVNÍ domov u zkušených pejskařů, kteří citlivě a s pochopením dokáží napravit, co jiný člověk pokazil. Jamie chce výletit, chce běhat, chce hodit do psí školy, trénovat agility, dogdancing, být prostě v pohybu, mít zaměstnanou hlavu i tělo. K ostatním pejskům se chová velice mile, zvládne psího kamaráda či kamarádku, bude za ně moc rád. Vztah k ostatním zvířátkům nemůžeme posoudit. Nový páníček musí počítat s postupným osvojováním hygienických návyků a navykáním samoty. Hodí se do bytu i do domku se zahradou, samozřejmě se zázemím uvnitř.

Máte-li o Jamieho zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Jamie bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Jamiemu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za focení děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz

HISTORIE: Dne 15. 6. 2021 byl u útulku nalezen mladý jorkšírek ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu. Čeká ho nyní karanténa, ošetření proti vnějším i vnitřním parazitům, koupel, stříhání, očkování a pokusíme se ho stabilizovat i po stránce psychické. Útulek Tábor 778 465 467