Mazikeen – černá ďáblice

Předán do nového domova: 13.6.2020

Mazikeen je čtyřměsíční holčička, kříženeček na entou. Ve svém původu má labradorského a zlatého retrívra, německého ovčáka a kolii. V dospělosti lze čekat, že bude středního vzrůstu. Život nebo spíš původní majitel se s Mazikeen rozhodně nemazlil, bojí se prudkých pohybů rukou i nohou, lehá si a třese se, občas se strachy počůrá. Je ale nesmírně učenlivá, snaživá a chytrá holčička. Slyší na své jméno a ve výběhu reaguje na přivolání. Je zvídavá, takový nebojsa, dokáže se ztřeštěně radovat i ve vteřině zesmutnět, když na ni padne tíha minulosti. Zároveň je nesmírně společenská, chce být součástí dění, patřit do chodu života člověka, mazlit se s ním, být milována. Tato silná společenskost její povahy má svou stinnou stránku - nechce být sama. O samotě nepřetržitě štěká, naříká, cupuje pelíšek, drápe a líže zdi a provádí ve své nešťastnosti jiné nešvary. Mazinka trpí tím, co se nazývá separační úzkostí.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Mazikeen hledá domov plný lásky a především pochopení, kde páníčci budou aktivní a podnikaví a zároveň dostatečně zkušení, aby zvládli s Maze projít bojem se separační úzkostí. Pro své hlasové projevy se hodí spíše do rodinného domku, kde se s problémem bude snáze pracovat. Jsme si jisti, že z Maze vyroste vyrovnaná a naprosto dokonalá životní psí parťačka, ale bude třeba investovat čas, trpělivost, pochopení a lásku. Co se týče psího kamaráda či kamarádky, věříme, že vyrovnaný, klidný, sebejistý a přátelský parťák by se jí víc než hodil. Jiná zvířátka jsme neměli možnost ozkoušet, ale vzhledem k jejímu věku předpokládáme, že si zvykne s nadsázkou na všechno.

ZDRAVÍ: Maze potrápil po přijetí do útulku průjem, byl spíše ale psychického rázu. Nyní má zažívání stabilizováno na dietních granulkách. Je naočkovaná, načipovaná a ošetřená proti vnějším a vnitřním parazitům. Podmínkou adopce je její kastrace po dovršení pohlavní dospělosti.

Zájemci o adopci pište na utulek@tstabor.cz či volejte 776 28 97 97 nebo 773 791 322.

Za dokonalé fotky Mazikeen děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

HISTORIE: Mazikeen je stejně jako její komiksová či seriálová jmenovkyně pěkná ďáblice. Je energická, nespoutaná, divoká a nezná plně svou sílu. Hraje si drsně, jako by to ani nebyla hra, ale opravdový souboj. Když jí oslovíte zkráceně Maze, což znamená v angličtině bludiště, sedí to na ni také dokonale. Maze zatím bloudí v labyrintu světa lidí. Nikdo jí nenaučil pravidla, neřekl, jak co funguje a neukázal, co je něha. Od zlého Minotaura se již dostala, ať to byl kdokoliv, a zůstala uvázaná u vrat útulku. Jsme moc rádi, že je v pořádku a můžeme jí pomoci k novému životu. Bude potřebovat trpělivého průvodce, který ji úplně vše naučí. Po nějakém čase to bude úžasná fenečka. Zatím ji ale trápí separační úzkost, bude to tedy za startu těžší. Také si myslíme, že spokojenější bude u rodinného domu se zahradou.

Černá holčička, štěňátko, byla nalezena ve čtvrtek 28.5.2020 u našeho útulku. Je zatím vyděšená a štěká jako o život, je hubená a má rozhozené zažívání. Postupně se budeme seznamovat a dávat holčičku dohromady. Po uplynutí karantény ji čeká očkování a čipování. Pak bude hledat domov.