Ella – nežná, bázlivá, mazlivá

Předán do nového domova: květen 2019

Fenečce jsme dali jméno Ella. Je velmi něžná, bázlivá, ale moc hodná. Potřebuje milující rodinu a klidné prostředí. Velmi ráda se mazlí, chová, hladí a miluje lidi. Bude dokonalá společnice pro někoho, kdo je hodně času doma a bude trpělivý. Nové věci Ellu děsí, stejně jako prudké pohyby nebo řev. Je to prostě něžná dušička a takového k sobě potřebuje i človíčka. Ať už zažila v životě cokoliv, je vidět, že na lidi nezanevřela.

Je vhodná spíše do bytu, je to gaučová holka a nenapravitelný mazel. Zahrada by jí rozhodně nevadila, ale tak, aby na ní nezůstávala sama, chtěla by být s páníčky v domě. Umí velmi obstojně skákat a potřebovala bych opravdu vysoký a dobře udělaný plot, aby se zahrady neutíkala. Na vodítku chodí hezky, netahá, má základy výchovy a ráda se učí nové věci. Ale je třeba ní dávat pozor, když se něčeho lekne, to panikaří a má tendence prudce utéct. Celkově je to prostě trdlo a potřebuje člověka, který jí pomůže s odbouráním strachu a bude na ní dávat maximální pozor (aby neutekla, nevytrhla se psovodovi na vodítku, nevyskočila z okna atd.).

Dobře vychází s jinými pejsky, ale je to jako u lidí, nesmí být moc divocí a hrrr, jinak se jich bojí. Celkově je to fena, která nevyvolává žádný konflikt a problém.

S dětmi by vycházela asi dobře, ale pro její strach je vhodná jen do rodiny, kde jsou děti větší, rozumné a nebudou Ellu děsit, tahat a stresovat.

Je to krásná střapatá kříženka, váží okolo devíti kilogramů a jsou jí tři až čtyři roky.

Info při přijmu:
Dne 3. 5. 2019 k nám byla převezena fenečka ze Soběslavi. Tam byla "nalezena" dne 30. 4. 2019 v ulici Nová (STK). Zatím to vypadá, že fenečku předala MP sama majitelka a tvrdila, že jí našla. Věc je prošetřovaná kompetentními orgány, ale jistý je nezájem o fenečku, která bude tedy v příštím týdnu vyšetřena veterinářem, naočkována a bude hledat nový domov.

Fenečka je bez značení, váží asi 9 kilogramů. Je moc hodná a přítulná, ale velmi bojácná, vystrašená. Bojí se prvního doteku od neznámého člověka a krčí se.