Bastien – zlatý retrívr ❤ vyděšený ale zvídavý

Předán do nového domova: 15.5.2020

Bastien je asi dva roky starý drobnější příslušník plemene zlatý retrívr. K lidem se chová zvídavě, ale opatrně a s odstupem. Ve volném prostoru pobíhá radostně okolo nás, ale pohladit se nenechá. V kotci před námi zaleze do boudičky a dělá, že není. Když však poodejdeme, už jsme zase ve středu jeho zájmu a vrtí na nás ocáskem. Přes bezpečí mříží kotce si bere pamlsky a nechá se hladit. Moc rád papá a uplácení dobrotami mu zlepšuje náladu. Když si myslí, že se nedíváme, rád si hraje s uzlíky a jinými hračkami. Koho vyloženě miluje, jsou jiní psi. Kluci, holky, je to jedno. Bastík se chová k ostatním pejskům zdvořile, používá konejšivé signály, mluví psí řečí a dokáže s ostatními pejsky bez problému komunikovat a vycházet. Psí kamarád je záruka Bastíka dobré nálady, většího sebevědomí a je to i jeho cesta k člověku. Když vidí, že druhý pejsek je s námi kamarád, věří jeho úsudku a přijde zvesela k nám si pro dobrotu či malé pohlazení i v otevřeném prostoru.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Bastien hledá trpělivý a láskyplný domov se psím kamarádem, s milým, přátelským a vyrovnaným bráškou či sestřičkou. "Domácí" pejsek mu bude průvodcem, parťákem a ukazatelem života. Co se týče vztahu k jiným zvířátkům, předpokládáme, že i k nim se bude Bastien chovat přátelsky. Bastien je vhodný do domku se zahradou, vyběhání na zahradě a spinkání s páníčkem doma. Vodítko je prozatím stále úhlavní nepřítel, není reálné tedy minimálně zpočátku počítat s venčením na vodítku. Tedy adopce do bytu je tímto zásadně ztížena.

ZDRAVOTNÍ STAV:
Když Bastien přišel, dost jsme se báli, že ho trápí nějaké vážné zdravotní problémy, což se naštěstí nepotvrdilo. Kožní stěry ani odběry krve neodhalily žádné problémy, patogeny ani odchylky od normálu. Je tedy zřejmé, že jeho čumáček byl poškozen mechanicky. Zjevné jsou vážné otlaky, možná v kombinaci s nějakým opařením. Bohužel nebo bohudík nevíme, co přesně se mu stalo. Podstatné je pouze to, že nový majitel musí počítat s tím, že srst na čumáčku mu již nedoroste a zjizvení je trvalé. Jinak je to zdravý chalan, bez žádných tělesných problémů. Jen ta dušička potřebuje zahojit a hýčkat a hýčkat a hýčkat. Je naočkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Připraven vyrazit poznat svět z té lepší stránky.

HISTORIE:
Nevíme, jaký život Bastien vedl, co se mu stalo, že měl zlomenou dušičku a zjizvenou tvář. Zázrakem bylo, že se takového pejska povedlo odchytit a dostal se do naší péče. Díky úpornému pachu, který se od něj linul na metry daleko, nás napadlo, že tenhle pejsek se zachránil z bažiny smutnu a beznaděje. Proto nás napadlo jméno z Nekonečného příběhu a vybrali jsme Bastiena. Malého vyděšeného kluka, který musel najít vnitřní sílu a stal se nakonec sebevědomým hrdinou. Naše volba jména se asi vyplatila, protože i náš psí Bastien našel vnitřní sílu a začal se dostávat z beznaděje a deprese, kterými byl obklopen. Pomalými krůčky jsme si získávali jeho důvěru a pozorovali, jak rozkvétá. Stále více stojí o naši pozornost a začíná být veselý. Má před sebou ještě dlouhou cestou, aby byl „normální“ pes, ale již je připravený vyrazit.

Zájemci pište na náš e-mail utulek@tstabor.cz či volejte 773 791 322. Bastík je připraven odjet. Podmínkou adopce je kastrace v novém domově - po aklimatizaci a nastolení psychické rovnováhy Bastiena.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz