Tim – hladkosrstý foxteriér – přátelský pes

Předán do nového domova: duben 2019

Tak klukovi jsme začali říkat Time, je to samozřejmě akční pes, jak má foxík být. Je stále hodně hubený, přátelský a veselý. Pracujeme na spravení jeho figury :-), což jde skvěle, protože za dobrotky hrozně, ale hrozně rád pracuje. První dny Tim hůře hledal pamlsek v ruce, jakoby mu zrak či čich nesloužil úplně dobře, ale vše jinak zvládal bez problémů. Aktuálně se orientuje velmi dobře a veterinář na něm žádné problémy nepozoroval, Timík na něj působil dobře a zdravě. Mohlo to tedy souviset jen s únavou a vyčerpání při přijmu - byl fakt kostička a dle informací se minimálně měsíc toulal v lesích. Ale případně bude dobré jeho reakce a smysly pozorovat a případně vyšetřit, kdyby se obtíže vrátily.

Je trochu nešťastný, když musí zůstat v kotci, umí excelentně hystericky kňourat, ale venku je to docela slušný pohodář. Prověšené vodítko, jen občas trochu toho skákaní, ale procházka či práce s ním je fajn, když pomine prvotní řádění. Doma umí počkat na místečku, ale jak se projeví zájem, chce hned něco dělat. Potřebuje rozhodně akční rodinu. Hodně pohybu, ideálně zahradu i druhého pejska, se kterými vychází skvěle. Vzhledem k plemenné příslušnosti a nedostatku informací ho nedoporučujeme k jiným zvířatům. Předpokládáme, že lovec v něm bude silný.

Při nálezu byl plný, ale opravdu plný desítek klíšťat a navzdory důkladnému prohlédnutí a ošetření proti vnějším parazitům jsme stále nacházeli nová. Některá klíšťata se snažil vykousat, tedy přišel již z řadou malých ranek a strupů. Na pravé zadní noze a břiše má starší jizvy. Teorie je taková, že by to mohlo být zranění od divočáka či jiného zvířete. To souvisí s tím, že tyto pejsky často chovají právě myslivci. Aby byl Tim oficiálně lovecký pes, musel by být značený, jelikož k výkonu myslivosti se využívají jen pejsci s průkazem původu. Případně by mohl mít zahraniční mikročip, jiného standardu, který naše čtečka nenajde, proto jsme pátrali hlavně v těchto vodách, ale bohužel neúspěšně. Nicméně prostě může mít jizvy po operaci a či nějakého drátu, jde pouze o teorii. Nalezen byl dne 4. 4. 2019 v Leskovické ulici v Táboře. Zjistili jsme, že se již 16. 3. 2019 potuloval v okolí Ševětína ještě s druhým foxíkem (o jeho osudu nic nevíme). Bohužel se i přes snahu a pátrání neobjevila, žádná stopa po původním majiteli ani druhém pejskovi. Vypadá to, že Tima opravdu potkal ten osud, kdy o svou rodinu přišel. Zájemci o adopci akčního hafana, volejte 773 791 322.