Coudy – energický bavič

Předán do nového domova: 16.7.2022

Hééj čéče, já jsem nějakej Coudy! Jsem sedmiletej kříženec, to byste neuhádli čeho. Život je paráda, miluju hračky, procházky, dobré jídlo a mazleníčko. Kdo by taky tohle, čéče, neměl rád že, jo? To by musel bejt nějakej blázen, bo co.

Vzpomínáte na postavu extravagantního a dost potrhlého dobráka Codyho ze seriálu Krok za krokem? No tak tenhle seriálový Cody se převtělil do psa a aby byl lépe maskovaný, přidal si do jména navíc písmenko. : - )

Coudy žil od malička se svým milovaný páníčkem, žili jenom spolu a pro sebe. Páníček bohužel podlehl i přes svůj mladý věk zákeřné nemoci a Coudy se najednou ocitl na světě úplně sám. Přestože to pro něj musel být šok a musel cítit ze všech těch změn obrovskou nejistotu, oklepal se velmi rychle a nabízí nám každou vteřinu svou usměvavou tlamičku a rozzářené vykulené oči.

Coudy je akční a hravý, plný elánu a chuti do života. Je to rozverný smíšek, který s vámi bude vyrážet na procházky, běhat i dovádět s věncem buřtů. Dokáže však stejně dobře padnout na pelíšek a po zbytek dne odpočívat.

ZDRAVOTNÍ STAV: Coudy je kastrovaný, očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. U Coudyho se občas objeví třes hlavy a končetin, který je spojený s neoperovatelným nálezem na páteři, mezi hrudním a bederním obratlem. Nyní zkoušíme léky, zda Coudymu sednou a zmírní bolest a otok v daném místě, což by mohlo vést k odeznění třesavky. Coudy není nijak omezen na pohyblivosti, naopak pohyb miluje. Kyčle jsou jako u většiny ovčáků rizikové a na stáří ho artróza nejspíše čeká, nyní ho však nijak netrápí a nelimitují. Komplexní krevní hodnoty má Coudy zcela v pořádku a netrápí ho žádné nemoci. Je to hravý juchar, u kterého bychom těžko tušili problémy, kdyby nebylo občasného třesu. Díky vyšetření ale nyní víme, že se neděje nic akutního, co by mu mělo bránit ve štěstí a nalezení nového domova.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Coudy by rád bydlel v rodinném domku se zázemím uvnitř se svým člověkem, umí žít i v bytě, doposud tak se svým páníčkem žil, je vzorně čistotný, neštěká. Co se týče jiných zvířátek, nemáme jeho chování ozkoušeno. Domníváme se, že po zodpovědném seznámení by mohl odjet bydlet k psí ségře, zdá se, že by zvládl i soužití s kočičkami.

V případě zájmu o adopci Coudyho Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Coudymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za focení děkujeme Radku Havlíčkovi vividfoto.cz.

HISTORIE: Dne 23. 5. 2022 jsme přijali do naší péče sedmiletého pejska Coudyho. Nyní ho čeká karanténa a veškerá naše péče. Až bude připraven hledat nový domov, moc rádi Vám ho představíme.

Útulek Tábor
778 465 467