Isolda – černá dračice

Předán do nového domova: 16.4.2020

Isolda je mladá, odhadujeme sotva roční fenečka. Dostala se k nám do útulku na hranici úplného psychického a fyzického vyčerpání, velmi vyhublá, vyplašená, společně se svým bráškou Tristanem.

Isolda se v útulku přímo vyloupla, i naše podmínky stačily k tomu, aby ukázala, jaká úžasná černá medvědice uvnitř ní je. Ukazuje svou energickou a hravou povahu a nesmírnou chytrost. Z jejího chování a obezřetnosti vůči nám lidem je vidět, že s ní bylo velmi hrubě zacházeno. Netroufneme si odhadnout, čím si prošla. Když ale pochopila, že od nás v útulku nebezpečí nehrozí, nechá se hladit a mazlit a evidentně si to užívá. Je to akčňačka každým coulem, baví ji sprintíky přes výběh a pořádné vyštěkání kolemjdoucích. Za pamlsky krásně spolupracuje. Usuzujeme, že vodítko jí bylo poprvé připnuto v útulku, dříve ho neznala. Vše se ale neuvěřitelně rychle naučila, na vycházkách chodí volně, netahá, hlídá si svého člověka. Mezi venčiteli je oblíbená. Celkově z Isoldy a brášky Tristana máme dojem, že žili kdesi "mimo civilizaci". Nicméně Isolda vše dohání mílovými kroky a minulost na ní není již nijak znát.

Je naočkovaná, odčervená, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a načipovaná. Na tlamičce má dvě hojící se ranky od zubů, pravděpodobně ze šarvátky o potravu s Tristanem. Březost byla vyloučena ultrazvukem. Je prostě komplet ready začít si užívat DOMA.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Isolda hledá klidný, mírný a laskavý domov, kde budou mít páníčci trpělivost a dopřejí jí čas na poznání všeho nového. Isolda se všeho v počátcích leká a potřebuje čas a klid, aby pochopila, že nebezpečí nehrozí. Hodí se spíše do domu se zahradou (se spaním uvnitř samozřejmě). Mohla by se naučit žít bez problému i v bytě, ale nový páníček musí počítat s naučením hygienických návyků. K dětem se pro svou rozevlátost hodí spíše k odrostlejším. Vůči jiným psům v útulku se projevuje spíše nepřátelsky, o správné štěněcí socializaci s jinými pejsky nemůže být řeč, ale se zkušeným majitelem může vše bez problému překonat. Na vycházkách si lidí ani zvířat nevšímá. Bude-li Isolda sdílet domov s jiným pejskem či fenečkou či jakýmkoliv jiným zvířetem, je nutné krmit ji minimálně v začátcích odděleně a na odbourání zdrojaření pozitivně pracovat. Dlouho ve svém životě hladověla, a zatím nechápe, že jí nikdo už potravu brát nebude. Vztah k jiným zvířátkům jsme neměli možnost posoudit.

Zájemci o adopci pište na email utulek@tstabor.cz nebo volejte 773 791 322. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

HISTORIE: Isolda byla nalezena v úterý 17. 3. 2020 v obci Maršov společně se svým pravděpodobně bráškou. Oba byli bez značení, ve velmi zanedbaném stavu, psychickém i fyzickém, vyčerpaní.

Za fotografie děkujeme našemu fotografovi Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.