Tristan – klidný, přemýšlivý, prostě pan pes

Předán do nového domova: 29.3.2020

Tristan je mladý, odhadujeme sotva roční pejsek. Dostal se k nám do útulku na hranici úplného psychického a fyzického vyčerpání, velmi vyhublý, vyplašený, společně se svou sestřičkou Isoldou.

Tristan se pomalu a postupně dává u nás dohromady. Ukazuje svou velmi rozvážnou, klidnou, vnímavou a přemýšlivou povahu. Z jeho chování a obezřetnosti vůči nám lidem je vidět, že s ním bylo velmi hrubě zacházeno. Netroufneme si odhadnout, čím si prošel. Když ale pochopil, že od nás v útulku nebezpečí nehrozí, nechá se hladit a mazlit a užívá si nefalšované psí radosti. Za pamlsky úžasně spolupracuje, reaguje na své jméno, přiběhne na zavolání. Pozitivní výchova mu plně vyhovuje, rozumí jí a nesmírně rychle se díky ní učí. Usuzujeme, že vodítko mu bylo poprvé připnuto v útulku, dříve ho neznal. Celkově z Tristana i sestřičky Isoldy máme dojem, že žili kdesi "mimo civilizaci". Nicméně ještě pár vycházek a díky jeho chytré hlavičce a ňaminkám nikdo nepozná, že vodítko je v jeho životě novum.

Je naočkovaný, odčervený, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a načipovaný. Prostě komplet ready zapomenout na zlou minulost a otevřít se lepším zítřkům.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Tristan hledá klidný, mírný a laskavý domov, kde budou mít páníčci trpělivost a dopřejí mu čas na poznání všeho nového. Tristan se všeho v počátcích velmi leká a potřebuje čas a klid, aby pochopil, že nebezpečí nehrozí. Hodí se spíše do domu se zahradou (se spaním uvnitř samozřejmě). Mohl by se naučit žít bez problému i v bytě, ale nový páníček musí počítat s naučením hygienických návyků. K dětem se pro svou rozevlátost hodí spíše k odrostlejším. Vůči jiným psům v útulku se neprojevuje nebo na ně štěká, o správné štěněcí socializaci s jinými pejsky nemůže být řeč, ale se zkušeným majitelem může vše bez problému překonat. Se svou sestřičkou si hrají a dovádí jako štěňata. Když jde však o jídlo, svedou spolu boj na život a smrt. Hladovění vytvořilo mezi nimi v tomto směru velkou konkurenci. Bude-li Tristan sdílet domov s jiným pejskem či fenečkou či jakýmkoliv jiným zvířetem, je nutné krmit ho minimálně v začátcích odděleně a na odbourání zdrojaření pozitivně pracovat. Vztah k jiným zvířátkům jsme neměli možnost posoudit.

Do adopce může odjet sám nebo společně se svou sestřičkou Isoldou. Sourozenci na sebe zvyklí jsou, ale již nyní jsou odděleni z důvodu zdrojaření potravy, tedy si zvykají být každý sám za sebe. Více o Isoldě se dočtete v jejím albu: utulektabor.cz/27g/.

Zájemci o adopci pište na email utulek@tstabor.cz nebo volejte 773 791 322. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

HISTORIE: Tristan byl nalezen v úterý 17. 3. 2020 v obci Maršov společně se svou pravděpodobně sestřičkou. Oba byli bez značení, ve velmi zanedbaném stavu, psychickém i fyzickém, vyčerpaní.

Za fotografie děkujeme našemu fotografovi Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.