Renes Vetustas – důchodce bombarďák

Předán do nového domova: 6.5.2022

Renes Vetustas je pejsek, kterému říkáme prostě René. Je slabý, starý, prostě dědoušek, jehož ledviny ohlásily už dávno konec činnosti, pracují již jen na pár desítek procent. Aby toho nebylo málo, je podvyživený, téměř hluchý, s šedým zákalem a se zánětem dásní. To nezní jako lákání k adopci, že? Pořádné PR by mělo vypadat jinak, ale nedá se nic dělat. S pravdou se musí ven, René takhle žil, neměl na výběr, možná kdyby mohl, staral by se o sebe lépe. Takhle prostě musíme najít člověka, který bude mít tak velké srdce, že do něj nechá přijít Reného i s vidinou, že to není na dlouho.

René nám každý den ukazuje, jak rád je ještě na světě. Nejvíc ze všeho miluje jídlo, a to i svou ledvinovou dietu. : - ) Moc rád se projde, tempo má závratně pomalé, nachozené metry nedají velké číslo, ale minuty se vydrží kochat nad zprávami v trávě a řádně k nim přidat své další. Užívá si mazleníčko, má rád kontakt s člověkem. Většinu dne prospí, v měkounkém pelíšku za jemného chrapuškání.

René nepotřebuje mnoho, musí mít klid na odpočinek, ledvinovou dietu a milujícího člověka, který s ním prožije jeho sklonek života a který ho nechá jít, až přijde jeho čas. Věříme na anděle mezi lidmi, už tolikrát jsme se s nimi setkali, budeme doufat, že i pro Reného jednoho najdeme. A že nám to nebude trvat dlouho.

ZDRAVOTNÍ STAV: Reného ledviny dlouhodobě selhávají, nejde o akutní stav, ale o něco, co se děje již delší dobu a co nelze změnit. René nemá bolesti, jeho tělíčko je na tento stav zvyklé. Užívat si důchodu může týdny nebo i měsíce.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: René hledá domov, kde bude moci dožít jako milovaný pes. Klidné zázemí, teplo a vřelý dotek lidské ruky, to je to, co hledá.

V případě zájmu o adopci Reného Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jestli by to pro Reného bylo reálné. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi vividfoto.cz.
---
HISTORIE:
EDIT: Veterinární prohlídka ukázala na dlouhodobé selhávání ledvin, vážnou podvýživu, dehydrataci, zánět dásní, šedý zákal a deformaci článků prstů na předních tlapkách kvůli přerostlým drápkům. Vzhledem k Reného touze žít, jíst, pít i radovat se z malé procházky i z přítomnosti člověka se pokusíme o zázrak, nasadili jsme léčbu, renální dietu a zahrneme ho spoustou lásky a péče. Následujících pár dní nám ukáže více.

Dne 20. 4. 2022 jsme přijali ze Soběslavi nekastrovaného psa bostonského teriéra v zuboženém stavu. Pes má přerostlé drápy, které mu znemožňují chůzi, hníjící zuby, které mu znemožňují přijímat pevnou stravu, je vyhublý a nesmírně vyčerpaný. Zdá se, že špatně vidí a téměř neslyší. Pes není značený mikročipem, při příjmu na sobě měl kožený obojek.

Nyní ho čeká kompletní veterinární vyšetření, abychom poodhalili, co se v jeho tělíčku děje. Držte mu pěsti, ať dostaneme šanci mu pomoci.

V případě informací o majiteli psa se na nás neváhejte obrátit.

Útulek Tábor
778 465 467