Křehká Ema – mladá, mazlivá a mini

Předán do nového domova: březen 2019

Emička je zatím v léčení, ale pokud by se našel zájemce, který jí bude schopný poskytnout veterinární péči a bude si jí chtít adoptovat a doléčit, bylo by to po domluvě možné.

9. 3. 2019 Tak Emička zase kulhá a je celkově taková slabá a unavená. Vypadá to, že by mohl být problém čéškou, která jí přeskakuje (luxace pately), ale bohužel chce jednoznačná diagnóza svůj čas i rozhodnutí, zda bude třeba stav řešit operací nebo zatím ne. Nový majitel by měl počítat s tím, že Emička nebude nikdy na dlouhé procházky a tůry, bude potřebovat zvýšenou péči a operace bude asi časem nutná. Celkově není Emička úplně plná energie, je moc hodná, velmi mazlivá a chce být u člověka, ale vypadá to, že jí prostě trápí bolest z pohybu. Hodí se tedy do méně aktivní rodiny, i ke starším lidem, kteří jí dokáži z finančního hlediska zajistit vhodnou veterinární péči. Jelikož je Ema hodně zanedbaná, hůře se určuje její věk, ale rostou jí zoubky a odhadujeme, že je jí něco málo přes půl roku.

4. 3. 2019 Emička dnes nekulhala a nožička jí nijak nebolela, tedy uvidíme, jak se to vyvine a zda se kulhání vrátí. Jinak je po hárání, je možné, že je i nakrytá. Za tři týdnu uděláme ultrazvuk a případně by se březost přerušila a Emička by se i vykastrovala. Jinak vypadá, že je v rámci možností fyzicky v pořádku, psychicky zatím stále nejistá a vyplašená. Pokud se neobjeví žádné komplikace, tak se koncem týdne naočkuje a mohla by vyrazit do nové rodiny. Nový majitelé musí počítat s tím, že by museli sledovat stav nožičky a pokud by se kulhání vracelo, zajít na veterinu, udělat ten ultrazvuk a pokud by byla březí tak přerušit březost (není myslitelné, aby štěňátka odnosila). S Emičkou bude potřeba pracovat něžně a dát jí pocit jistoty a zázemí.
Pokud by se našel zájemce o Emičku již nyní, kdy není dořešen její zdravotní stav, musí nový majitel navštěvovat Veterinární kliniku Karakal nebo doložit, kam s Emou bude chodit a veterinář nám musí dát zprávu o jejím stavu, abychom věděli, že vše proběhne, jak má. Zájemci mohou volat na číslo - 773 791 322.

3. 3. 2019 - Fenečku někdo zanechal u útulku v hrozivém stavu, dali jsme jí jméno Ema a zkusíme jí dát zdravotně do pořádku. Je to drobounká, něžná, zatím hodně vystrašená fenečka, taková křehká a hodná. Má podivně ošmikanou srst, přerostlé drápky, zubní kámen, je špinavá a páchne hodně kouřem. Někdy kulhá na levou zadní nohu, má oteklá a podrážděná rodidla i zadeček. Zítra se na ní zajde podívat pan veterinář a uvidíme, jak dlouho bude trvat, než jí dáme dohromady a co vše bude třeba. Ema vypadá od pohledu velmi zanedbaně, ale je to mladá fenečka, váží okolo šesti kilogramů. Připomíná trochu vestíka, možná s jezevčíkem, je nízká a dlouhá.