Tony Stark – náš akční hrdina – Jack Russell teriér


pohlaví

7 let

29 cm

7 kg

žádné

nekastrován

Něžný, mazlivý, ale někdy nejistý Tony toho má za sebou asi opravdu hodně a příliš pěkného ho v životě nepotkalo. Je to hodný pejsek, ale má strach a hledá důvěru. Tony bez problémů zvládá venčení, chůzi na vodítku, má základy povelů a reaguje hezky na zavolání. Miluje pohyb, aportování, kousání klacíků a dobrou baštu, asi jako každý ruslík :-). Pokud někoho již trochu zná, rád spolupracuje, je vnímavý, baví ho nové výzvy a potřeba nad úkolem přemýšlet.

Měli jsme šanci Toníčka poznat a je to někdy zmatený pejsek, který se bojí manipulace od cizích lidí. Jindy má zase dobrý den a skoro byste na mě nepoznali, že v životě zažil něco ošklivého. V základě nemá s lidmi problém, nechat se podrbat, ale nějaké zvedání, stříhání, česání, to není nic pro něj. Možná to ani nikdy v životě nezažil, tak prostě není zvyklý a bojí se, co ho čeká. Ze strachu může být i nebezpečný a je třeba tyto úkony dělat s náhubkem. Tonyho jsme již odčervili, naočkovali, ošetřili a ostříhali drápy. Pan veterinář udělal všemožné testy k ověření jeho kondice, jelikož měl horší kvalitu srsti a různé ranky, ze kterých hodně krvácel. Naštěstí je vše v pořádku a jeho potrhaná ouška souvisí jen se zraněními z minulosti. Nabral na síle a je mu už dobře, je vitální a fit. Jen to vypadá, že kožní problém tam nějaký bude (dermatitida - zánět kůže), ale hodně to souvisí s ročním obdobím a tím, že je v útulku zima a vlhko. Doma v teple by se mohlo vše srovnat, případně bude potřeba mu kůži nějakou dobu ošetřovatel hojivou mastí. Zájemci o adopci by pan veterinář vše vysvětlit či předal výsledky testů veterináři, ke kterému by nový majitel s Tonym chodil.

KE KOMU SE HODÍ

Tony potřebuje určitě teplo domova, tedy byt anebo bydlet v domečku. Hodí se do rodiny, kde není moc chaos, lidí a určitě bez dětí. Ideálně k člověku, který má zkušenost s pejsky a zvládne s Tonym pracovat pomalu, opatrně a čistě pozitivně. Vypadá to, že s jinými pejsky bude vycházet dobře, tedy by mohl i k hodné a klidné fenečce.

HISTORIE

Co jen mohl provést, že ho někdo tak moc zanedbával a pak nemocného odhodil u útulku? Asi nic, jen měl smůlu, že se jeho majiteli stali nezodpovědní lidé bez kousku citu v těle. Byl šílené hladový, vyhublý, měl přerostlé drápy jako orel a zanedbanou srst, stará zranění na uchu a někdo ho nacpal do malé přepravky a nechal u vrat útulku.
Podařilo se nám najít úplně původního majitele, který ho však před lety někomu daroval a nepamatoval si komu. Bohužel o něm tedy nevíme nic bližšího, jen věk a to, že na zodpovědné majitele opravdu štěstí neměl. Snad tedy toto prokletí zrušíme a podaří se nám pro Tonyho najít dokonalý domov.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o pejskovi

jméno psa
Tony
evidenční číslo
123 E
pohlaví
plemeno pejska
Jack Russell teriér x
značení psa
žádné
výška
29 cm
váha
7 kg
věk
7 let
kastrace
nekastrován
povaha
hodný, mazlivý, nejistý, něžný

informace o nálezu zvířete

datum nalezení
23. 11. 2018
místo nalezení
Tábor, ponechám v těsné přepravce u útulku