Mates – popelavý vestaj, hodný mazel

Předán do nového domova: říjen 2018

Matýsek je úžasné velké štěně, je veselý, hravý, přátelský a vychází i s jinými pejsky (v útulku v rámci bránění kotce tedy štěká, ale venku je to kámoš). Je to střední, statný a silný kluk. Ohledně jeho plemenné příslušnosti jen těžko hádat - možná nějaký španěl s hrubosrstým ohařem? Těžko říct, ale je to rozhodně super vořech a nejvíc cool je u něj kontrast mezi světlý tělem a černým ocáskem.
Je to mladý pes, který se dá a musí cvičit. Vodítko zná, ale chce pořád kupředu a objevit svět. Potřebuje majitele, který bude mít chuť do výchovy a výcviku, aby Mates neusnul na vavřínech. Je čistotný, vodný do bytu i na zahradu, ale potřebuje správné vyžití a unavit. V kotci občas z nudy něco hlodá, ale je to hold štěně plné energie, bez dostatku pohybu a pozornosti. Hodí se i k jiným psům či fenám či vetším a hodným dětem. Matýsek je při prvním seznámení maličko opatrný, ale stačí 30 vteřin a očuchání a už se mazlí a vyrazil by se Vámi na kraj světa.

Zájemci o Matýska volejte na číslo +420 773 791 322.

HISTORIE:

Tenhle pokládek čekal na ošetřovatelku na dvorečku před útulkem. Pejska, které jsme pojmenovali Mates tam prostě někdo nechal navolno a zavřel branku a odešel. Mates byl hodně vystresovaný, tichý a dlouho jsme o něm nevěděli. Naštěstí se nestalo, že by třeba v tu chvíli přišel někdo do útulku, jelikož byl Matýsek ve velkém stresu a dost vrčel. Kdyby branku někdo otevřel, Matýsek mohl návštěvníky zranit nebo utéct. No lidská nezodpovědnost už nás zas tak nepřekvapuje, takže jsme rádi, že to hlavně dobře dopadlo. Matýsek je v pořádku v útulku a dnes už je to veselý mazel a na to špatné už zapomněl. To je výhoda mladého psa, který se oklepe, jde dál a čeká na novou rodinu, která ho již neopustí.