Petunie našla domov

Předán do nového domova: březen 2016

PETUNII našla nový domov :-)

Aktuálně z Petunčina života (6.2.) Petunie je po operaci tlamičky, staré hnusné zuby byly vytaženy, dutina ústní ošetřena, pár zubů ještě babče zbylo, ale už to není žádná dentální hitparáda. Při narkóze byly odstraněny i velké stařecké bradavičky. Teď už madam čeká jen vytažení stehů. Petunie si hledá rodinu, kde by ocenili její mopsí moudrost a seniorské vrtochy brali s nadhledem. Babča většinu dne prospí, ale má ráda venčení, na vodítko je zvyklá a krátké procházky kolem domu na obhlédnutí rajónu ocení. Když něco potřebuje, štěkne si na znamení. Ví, jak je to s tou psí hygienou a i když to vzhledem k věku občas ujede, taktně o tom mlčíme. Při pravidelném režimu je téměř stoprocentní. Ve smečce dalších zvířat funguje, ale už má raději klid a nohy v teple. Byla by úžasným mopsím pokladem pro někoho, kdo tráví většinu dne doma a potřebuje psí podporu. Pokud jste se do Petunky právě zamilovali, volejte její adopční asistentce Haně na číslo 777 695 504. Volejte prosím v rozumných časech, ideálně v popracovních hodinách. Pokud nás nezastihnete, ozvěte se nám třeba smskou. Děkujeme!
********************************************************************************

Petunie je podle první veterinární prohlídky 10+ let stará. Je ale velmi vitální, rozhodně do starého železa nepatří, i když je na ní babičkovský věk znát. Vypadá jako takový rozkošný mix mopsíka s něčím hubeným - velikostně a proporčně je totiž třeba jako bostonek. Při nálezu byla velmi zanedbaná, hubená, nevyčesaná a s nevábným odérem. A to opravdu velmi nevábným. Petunka také žrala vlastní výkaly. Je skoro slepá a hluchá. V místnosti se ale orientuje a na zapískání se točí a hledá zdroj zvuku. Hygienu zvládá, zatím se ale stávají nehody. Je potřeba zkrátka počítat s tím, že už to tak může být napořád. Petunie má po těle několik bradavic, má je i na hlavičce. Největší bouli má na ocásku. Bolí ji zanedbaný nos, a pravděpodobně má zablokovaný krk. Buď někde spadla nebo do něčeho narazila, na krk je ale citlivá. Co je v opravdu katastrofálním stavu, jsou zuby. Odtud také pochází většina smrádku, který se kolem Peťky line. Se psy ani kočkami nemá problém a ráda se mazlí. Právě objevila gauč a vypadá to, že je to její nové božstvo. Při manipulaci si zavrčí, ale spíš upozorňuje, že se bojí. Bojuje o jídlo, potřebuje si ho sníst v klidu.

Čeká ji veterinární péče a spousta mazlení, sledujte její příběh na jejich stránka www.buldocinadeje.cz
Pokud o ní budete mít zájem, kontaktujte přímo Buldočí naději,
email: buldocinadeje@buldocinadeje.cz, tel.: +420 777 695 504
Album Petunie na FB: https://www.facebook.com/OS.Buldoci.nadeje/photos/?tab=album&album_id=1061708323938867&hc_location=ufi