Bázlivý, věrný a něžný Matěj

Předán do nového domova: červen 2017

Matěj našel domov.

Matěj je opravdu originální pes - oddaný, něžný, bezkonfliktní a věrný. Hodí se na klidnou zahradu, kde se nebude muset složitě vypořádávat s novými situacemi, které nemá rád. Má velmi bázlivou dušičku a špatný start do života způsobil, že má z neznámého strach.
Po útulku již běhá zcela sebejistě, ale venku zatím tolik odvahy nemá, ale již je možné jít s ním na procházku. Rád opatrně prozkoumá okolí a pozoruje, co se kde děje. Svůj kotec si hlídá, a když přijde nový pes nebo návštěvník, ihned to oznámí bafáním - tedy jako zvonek bude velmi výkonný, ale ne jako hlídač. Na vodítko si zvyká a již se na něm cítí dobře, během procházky jde vedle nohy nebo kousek za psovodem. Už trochu vnímá, že kola, bruslaři a kolemjdoucí mu nechtějí ublížit a učí se je ignorovat. Lidem se však stále raději vyhýbá a nemá vůbec rád příliš pozornosti. Ale když jste s ním sami a zpomalíte, jen si k němu sednete, hladíte a povídáte si, je na něm vidět, že si společnost užívá.

Prostředí útulku pro něj není ideální a pokroky jsou pomalé. Cvičilo by se mu lépe, kdyby byl doma a měl trpělivého a vyrovnaného pána jen pro sebe. Nový majitel by měl mít zkušenosti se psy a s jejich pozitivním výcvikem a také velké srdce s obrovským množstvím lásky, které Matěj potřebuje.
Matěj se hodí i do rodiny, kde již hodný pes nebo fena žije. Přítomnosti psího kámoše mu dodává sebevědomí a tak nějak se chytí toho, co dělá ten druhý.

S převýchovou Matěje také pomáhá Kateřina Zíková (může pomáhat i novým majitelům) - Psí hotel a nápravné Centrum AGÁTA - www.psihotelagata.cz
Kastrovaný, očkovaný, ošetřený proti vnějším a vnitřním parazitům.