Cherry – bullí třešinka

Předán do nového domova: 20. 11. 2020

Tady, prosím, tady jsem! Jé, to jsem ráda, že sis mě všiml. To je něco, čeho já se bojím, že si mě nikdo nevšimne a budu sama. Nechci být sama, už nikdy. Byla jsem sama dlouho, našli mě až exekutoři v opuštěném bytě, už ani nevím, jak dlouho jsem tam byla a volala. Teď už jsem naštěstí v útulku a tady na mě nezapomenou, každý den bašta, procházky a jsou tu na mě hodní. Jsou ze mě poprdění, jaká prý jsem úžasná, nenáročná a bezproblémová babča. Víte, mě to přijde normální, ale asi jsem dřív neměla v životě nic hezkého, a tak jsem vděčná za málo. Nový domov, pohlazení, plná mistička, snad se mi to brzy vše splní.

Sbírali jste někdy nezralé třesně? Vsadím se, že byly nic moc a žádné terno jste tím nezískali. Některé věci prostě musí uzrát, musí dostát svému času a pak teprve jsou perfektní. Stáří to je něco podobného. Mládí je jankovité, plné blbnutí a zlobení, chyb a omylů. V zralosti je klid, rovnováha, nadhled a vděčnost za každý prožitý den. A taková je Cherry. Odhadem desetiletá, vyrovnaná, klidná, ke psům víc než tolerantní, uvážlivá a vděčná. Vděčná za společnost člověka, dobré jídlo, procházku a měkký a teplý pelíšek.

ZDRAVOTNÍ STAV: Cherry je naočkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem. Vidí, slyší i kouše dobře. Prožitý život se podepsal na horším stavu zubů - pro dosud omezenou možnost hry jsou její nejvytouženější hračkou kameny. Po těle se na kůži nachází několik kožních útvarků, které bude do budoucna potřeba při příležitosti sedace odstranit. Jinak je to čilá bábuška, která dělá čest svému plemenu.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Cherry rozhodně hledá páníčka, jehož života by se stala součástí, chce bydlet uvnitř, ať už v bytě či v domku. Není to pes ven, na zahradu - z fyzických dispozic i psychických potřeb. Je velice nenáročná, potřebuje být součástí, ale je klidnou a nenápadnou součástí. Na vycházkách se chová ukázněně, spolupracuje a všímá si člověka. Jízda autem jí nedělá žádný problém.

Zájemci pište na utulek@tstabor.cz nebo volejte 778 465 467.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz

HISTORIE: Dne 2. 11. 2020 přivezena městskou policií stařičká fenka plemene typu bull. Nalezena byla exekutory při vyklízení opuštěného bytu. Fenečka je v horším výživovém stavu, s děsivými zuby a mnohými kožními útvary. Po psychické stránce je na tom hůře. Čeká ji karanténa a prohlídka veterinárním lékařem. Až přijde ten správný čas na hledání nového domova, představíme ji na našem webu