Jim – jack russell – akční, veselý, mazlivý

Předán do nového domova: září 2018

Našel nový domov.

Jim je jack russell teriér se vším všudy - veselý, energický, emotivní, temperamentní a upnutý na člověka. Pomalu si zvyká na vodítko, na kterém bohužel zatím dost tahá, učí se základní povely a spolupráci s lidmi. Rozhodně nebyl na chůzi na vodítku zvyklý. Spíše byl někde uvázaný a naopak byl zvyklý vydatně tahat. Jako většina traumatizovaných psů snáze důvěřuje ženám a vztah k mužům si hledá pomaleji.

Jim se proslavil jako Táborský tulák, přibližně od poloviny srpna běhal po celém Táboře a skoro celé město ho nahánělo a hlásilo jeho výskyt. I tak byl jeho odchyt velmi složitý, jelikož se Jim bál přiblížit k člověku. Častější pokusy o odchyt pak způsobovaly, že byl vůči lidem více obezřetný. Jim od občanů města dostával baštu, vodu a snažili jsme se společnými silami hledat jeho majitele, což se bohužel nepodařilo. Nakonec Jim neodolal háravé fence, díky které se přiblížil k její majitelce, a ta ho odchytila. Naštěstí se během odchytu a předání do útulku nic nestalo, ale Jim by ke konci dost nepřátelský. Problémem bylo, že měl Jim na krku ovázaný starý provaz (nejspíše přetržený) a ten si nechtěl nechat sundat. Nedalo se však nic dělat a tedy i přes protesty se muselo lano sundat a Jima prohlédnout. Naštěstí byl zdravotně v pořádku a překvapivě neměl ani odřenou srst pod lanem.

Po pár dnech opatrného přístupu a podplácení piškoty se ukázalo, že Jim je sice dost nejistý pes, ale hodný a mazlivý. Při prvním kontaktu je opatrný, nenechá se hned hladit a trochu si monitoruje situaci, ale jak si na člověka zvykne, je to závislák. Když vás přijme do svého světa, chce se mazlit a vzteká se, když ho chcete nechat o samotě. Po nějaké době protestů si však zaleze do pelíšku a čeká až se zase začne něco dít. Nicméně jeho tenor rozhodně stojí za to a nový majitel nesmí mít citlivé uši na vysoké zvuky :-).

Jaký byl příběh Jima před útulkem jen těžko odhadovat, žádné informace se nám nepodařilo dohledat. Rozhodně je to pes, který neprošel správnou výchovou, socializací ani výcvikem. Spíš někomu prostě přerostla teriéři povaha přes hlavu, tak situaci "vyřešil" uvázáním na zahradě, odkud Jim utekl. On je rozhodně opravdu krásný pes a originálně zbarvený, věřím, že byl rozkošné štěňátko, ale bohužel hodně majitelů přecení své síly a dvojnásob to platí u teriérů.

Vhodný by pro něj byl aktivní člověk, který rozumí nárokům teriéra, který však žije v klidném prostředí, aby se Jim naučil být vyrovnanější a nebyl tolik roztěkaný ze všech vjemů, které se na něj v životě valí a on je nestíhá správně zpracovávat. Není bohužel vhodný ani do rodiny s dětmi, na které neumí brát ohled, protože má dost starostí se svou pubertou. Když je v nové situaci a neví si úplně rady, nejraději by od problémů utekl. Se psy není příliš kamarádský a většinu v útulku provokuje. Na procházkách je zatím dost neukázněný a střet s jiným psem neriskujeme.

Zájemci o akčního kluka volejte 773 791 322.