Eny – něžná čivavka

Předán do nového domova: září 2019

Eny je něžná, šikovná a moc milá fenečka. Je z počátku trochu nejistá, ale lidi miluje. Na procházce hezky a poslušně následuje psovoda. Zatím má ráda poklidné tempo, ale až jí zesílí nožičky a nabere svaly, bude aktivnější. Ráda se chová a mazlí.
Hodí se do bytu či domu, do klidné rodiny. Děti jí nevadí, ale potřebuje klid, bez prudkých pohybů a tuny zvuků, tedy se hodí až k větším a rozumným dětem. Ke starším lidem je vhodná. S jinými pejsky vychází dobře, takže podobně malého parťáka bude mít ráda. Nicméně opět to není ideální dušička pro velký zvěřinec.

Je po operaci břišní kýly a kastraci - musí se na ní opatrně a správně jí zvedat, když je třeba. Bude potřebovat vitamíny a kvalitní stravu, do útulku přišla velmi slabá a hubená. Asi ani moc nechodila a má slabé svalstvo na nohách. Potřebuje postupně trénovat a zesílit. V odhadovaných osmi letech to není ještě úplná seniorka, ale zatím je v kondici staré babičky a potřebuje vlít sílu do žil. Pracujeme na tom, ale je to běh na delší trať.

Info z příjmu:
Fenečka má břišní kýlu. Po zesílení a nabrání trochy gramů navíc půjde na operaci (i kastraci) a po zotavení bude uvolněna do adopce.

Neznačená fenečka čivavy byla nalezena dnes (9. 9. 2019) uvázána v hale společnosti Comett (Tábor).
Byla tam téměř dvě hodiny a když se nenašel majitel, byla převezena k nám.
Je hodná, trochu ustrašená, maličká. Má přerostlé drápky.