Dingo – přátelský ovčák


pohlaví

10 let

64 cm

31 kg

žádné

nekastrován

Dingo je pohodový, veselý a přátelský pes. Hezky chodí na vodítku, ve výběhu i přiběhne na zavolání a sedni také zvládá na jedničku. Je to hafík, který má rád klídek, pohodu a relax. Asi byl zvyklý hlídat, za plotem to pěkně umí, ale jinak je to mazel :-). Na pejsky štěká, když je v kotci, ale na procházce - neutrální půdě, s nimi vychází dobře. Po správném seznamování by mohl i do jedné domácnosti k fenečce.

Je to pes, o kterého se nejspíše někdo velmi dobře staral. Má nedávno vyčištěné zuby bez jediného kazu či povlaku, krásnou a hutnou srsti. K tomu má šedavý čumáček a trochu hubeného tělo. Nicméně jeho váha může souviset již s věkem. Nejsme si zcela jistí odhadem věku, zoubky vypadají mladě, ani nejsou obroušené jako u starých psů, ale Dingo patří do kategorie seniorů. V útulku jsme válčili i s velmi rozhozeným zažíváním. Je fyzicky v pořádku, bez onemocnění, neinfekční, ale musí dostávat jen hypoalergenní granule, jinak se mu hned špatné trávení vrátí - je možné, že má potravinovou alergii. Snažíme se, aby trochu kilo přibral a měl dostatek pohybu, aby mu zesílili zadní nohy. Naštěstí mu záď nepadá a chodí krásně i ladně, ale vzhledem k plemeni se na to musí dávat pozor. Také proto je také počítat s doživotním podáváním kloubní výživy.

Je vhodný do bytu i domu. Bude rád za zahradu, ale musí mít přístup do tepla.

Info z příjmu:
Pejsek je zatím v léčení. Má problémy s trávením a musí před očkováním nabrat sílu a stabilizovat se.

Prošedivělý kluk německého ovčáka, nalezen u Alberta v Chýnovské ulici. Kdepak má páníčka? Hledáme původního majitele - volejte 773 791 322.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o pejskovi

jméno
Dingo
evidenční číslo
90 F
pohlaví
plemeno
německý ovčák
značení
žádné
výška
64 cm
váha
31 kg
věk
10 let
kastrace
nekastrován
povaha
přátelský pohodář, který i pohlídá

informace o nálezu zvířete

místo nalezení
Tábor, Chýnovská ulice
datum nalezení
30. 8. 2019