Benji – originální špicí medvídek – hodný, mazlivý

Předán do nového domova: říjen 2018

Benji je překrásný medvídek se špicími geny, ale plemennou linii bude mít asi bohatou. Jeho kožíšek je krásně huňatý, měkký až plyšový. Je šikovný, mazlivý, velmi kontaktní, vnímavý a každý den trénuje chůzi na vodítku, kterou při příchodu do útulku vůbec neznal a velmi se na vodítku bál. Když se jde správným směrem, jde Benji už z 90 % bez zaváhání. Teď už kluk chápe, kdy procházka končí a jde se zpět do útulku, tak to pak dělá herečku a začne se zadrhávat :-). Jinak už chodí moc hezky, ale samozřejmě, že by raději běhal bez omezení po zahradě. Velký strach má zatím z aut a i proto není vhodný jako pes do města, ale spíše na klidnou vesničku.
Vždy když si Benji není jistý, pomůže mu, když k němu člověk přidřepne a dá mu možnost na za pár vteřin schovat do náruče. To je pro něj uklidňující a bezpečné místo, kde najde jistotu. Miluje kontakt s lidmi.

Stále je to kluk vhodný hlavně na zahrádku (kvůli nelibosti ve vodítku), ale dalo by se uvažovat i o životě v bytě u šikovného majitele. Benji se nehodí do rodiny s malými dětmi, ani k úplným začátečníkům. Je to sice velký mazel, ale hodně věcí nezná a musí se na něj opatrně. Při nátlaku a nevhodném zacházení upozorňuje vrčením, že situaci nezvládá. Díky tomu se s ním dobře trénuje, protože si sám řekne, co zvládne. Kousavý není, ba naopak je to hrozný závislák a mazel, ale potřebuje vedení pozitivní motivací.
S pejsky vychází většinou dobře a nějaký hodný psí kámoš nebo kámoška by mu nevadil. Je však třeba pejsky seznámit.

Zájemci o originálního medvídka volejte 773 791 322.