Písek – veselý, mazlivý a energický sitaj ♥ miluje život

Předán do nového domova: zaří 2019

Písek je dvouletý kříženec všeho možného - takový sitaj (tedy sídlištní tajemství :-)). Je to krásný, nekonfliktní, velký a svalnatý pes, který bude potřebovat hodně pohybu a lásky. Písek je milé trdlo, které si chce hrát, mazlit se, pusinkovat, ale někdy nezná svou sílu a je to trochu divočák. Je to snaživý a učenlivý kluk, který je rád za nové podněty, možnosti a šance se zlepšovat.

Písek si umí za dobrotu sednou a na tak velkého psa chodí skvěle na vodítku. Samozřejmě občas zatáhne, ale nerve jako pominutý a procházky s ním jsou v tomto ohledu pohodové. S trochou tréninku bude za chvilku chodit i u nohy jako profík. Zvládá bez problémů podněty z okolí - řvoucí děti, psy, cyklisty či bruslaře. Přivolání na dvoře také funguje bez problémů, ale mimo oplocený areál není možné ho pouštět na volno, to se musí ještě natrénovat se stopovačkou.

Písek byl zvyklý na život v bytě, ale bude moc vděčný i za dům a zahradu. Možnost pohybu, koukání na poletující ptáčky a pozorování dění kolem něho.

Je to celkově nekonfliktní pohodář, který má prostě ze všeho radost. Na jiné pejsky reaguje klidně a případně si chce hrát, tedy po správném seznámení může jít i do již psí domácnosti. Děti jsou také v pohodě, má je rád obzvláště, když jsou umazané od zmrzliny či jiné dobroty :-). Je však třeba myslet na jeho velikost a sílu, malé dítě nechtíc porazí, ani si toho nevšimne. Tedy k dětem ano, ale stále pod dozorem a opatrně, hlavně než se Písek naučí brát na prcka ohledy.

V původní rodině dostal jméno Písek, protože si ho rodina přivezla z města Písku. Jménu mu necháme (trochu na něj i reaguje), abychom ho nepletli a přejmenuje si ho až nový majitel. Jeho původní rodina na něj nikdy plně nestačila, nic se nenaučil, moc toho v životě nepoznal. Byl převážně zavřený v bytě, ale o to víc si teď chce vše užívat. Nejednalo se o zlé lidi, pouze limitované zdravím a s nedostatkem schopností pro péči o takového psíka.

Touto cestou také moc děkujeme všem zapojeným pracovníkům kompetentních orgánů státní správy, kteří se intenzivně snažili o odebrání Píska z jeho původní rodiny. Byl to opravdu těžký boj a jsme moc vděční, že se povedlo a nyní může Písek najít aktivní rodinu u které pozná, jaká je to psina, být pes :-).

Chcete ho? Tak neváhejte a volejte - 773 791 322.