Emša – mladý salašník

Předán do nového domova: duben 2024

Emša u nás za chvilku bude půl roku. Z milé představy, jak rychle a snadno nalezne tento dospívající entlebuch své pravé doma, se stala noční můra, že mu domov nenajdeme nikdy. Emša je pes plný protikladů, které už dobře známe, víme, jak s Emšou pracovat, a milujeme ho za to, jaký je – se vším všudy. Za těch několik měsíců jsme zjistili, že pro Emšu hledáme tak trochu jehlu v kupce sena. Ale někde tam určitě je, tak tedy nový páníčku, píšeme to s Emšou pro Tebe.

Emša je roční mladý janek, příslušník plemene entlebušský salašnický pes. ALE nemá průkaz původu.

Emša je k lidem jakéhokoliv věku a pohlaví naprosto nekonfliktní, milý a vstřícný. Miluje mazlení, přetahování o hračky, aportování, výcvik poslušnosti, učení tríčků či jakoukoliv jinou společnou interakci. ALE umí se příliš snadno příliš rozdovádět, utopit se ve své touze dovádět, překročit hranice vzájemné pohody, ze kterých je pak velmi těžké dostat ho zpět.

Emša je při pozitivním tréninku snadno ovladatelný, chtivě učenlivý a ochotně pracující pes. ALE nový páníček musí pozitivku ovládat, musí mít nejen teoretické znalosti shapingu, ale i praxi v takovém způsobu vedení psa.

Emša by chtěl trávit se svým novým člověkem každou vteřinu, chtěl by bydlet doma v teple a v kontaktu s lidmi. ALE musí mít vyhraněný svůj vlastní bezpečný prostor – klec nebo svůj pokoj. Jinak přijdou noví páníčci okamžitě o majetek a Emša jen o něco málo později o domov.

Emša je srdečný a milující pes. ALE potřebuje zkušené, jasné a pevné, ale pozitivní vedení. Nehodí se jako rodinný pes – zatím. Má však ty správné předpoklady, že jím jednou může pod správným vedením se správným člověkem být. Emša se spíše hodí jako „projekt“ zkušenému pejskaři, který by rád udělal něco pro psa, pro kterého to může udělat vlastně jen málokdo.

Víte, co je klikr, je vám pozitivní podmiňování sympatické? Zvládnete dodržovat rutinu, řád a pevný, leč laskavý, chod života? Rozumíte tomu, proč je řízený odpočinek v bezpečném prostoru pro psa důležitý? Pak jste ten pravý nebo pravá pro Emšu. Čekáme jenom na Vás. Napište nám na utulek@tstabor.cz nebo volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz.