Viktorka

Předán do nového domova: 11.11.2020

Viktorka je přibližně čtyři roky stará, okatá a krásně žíhaná kříženka nejspíše amerického stafordšírského teriéra. Stejně jako Viktorka od splavu neměla štěstí na člověka, svého páníčka. Viktorce se nikdo nevěnoval, neměla v životě žádné jistoty, rituály.

JAKÁ JE?
Viktorka je snaživá, vyhledává činnost s člověkem a ochotně spolupracuje. Zvládá základní povely, skáče přes překážky, ráda čmuchá pamlsky. Baví ji míček, uzlík či jakékoliv hračky. Pokud "nemá, co na práci", nudí se, hledá potřebné uvolnění v jiných věcech: obsedantně si kutálí míček, když ne míček, hledá kameny a trvá na jejich nošení a kousání. K ostatním psům se chová opatrně, spíše se jim zatím vyhýbá. Viktorka nemá ráda změny, než se s nimi vyrovná, trpí separačními problémy. Potřebuje čas si na věci zvyknout a přijmout je, pak se postupně uklidňuje. V kotci zpočátku nesmírně štěkala a srdceryvně vyla, trochu nám ho chtěla i zbořit, nyní již chápe režim, je klidná a pohodová.

ZDRAVOTNÍ STAV: Na Viktorčiných ouškách jsou patrné změny kůže, trpěla dlouho neléčeným zánětem. Nyní je již zaléčen. Momentálně je na dietní stravě - granule platinum. Zdá se podle stavu kůže, že může trpět potravinovou alergií. Není vyloučeno, že se podepisuje ale spíše faktor stresu a problémy ustanou po psychickém zklidnění. Březost vyloučena ultrazvukem.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Viktorka určitě hledá zkušeného, klidného a vyrovnaného majitele s pořádnou dávkou trpělivosti a ochotou s Viky začít pracovat. Musí najít rytmus, režim a začít se učit. Vše by určitě mělo začít tím, že Viky vydá energii dlouhými klidnými pravidelnými procházkami. Jakmile nebude napumpovaná energií, bude se jí lépe přemýšlet nad tím, co po ní my lidé chceme. Musí začít pracovat hlavou, ideální je věnovat se s ní hersenwerku a jiným klidovým psím hrám na myšlení. Je velice aktivní, ale je to potřeba aktivity vycházející spíše z nutkavosti hlavy než z potřeby těla. Pro svou neohrabanost se nehodí k úplně malým dětem. Co se týče vztahu k jiným psům, bude to individuální a vždy otázkou bezpečného a zodpovědného seznamování. Vztah k jiným zvířátkům nevíme, ke kočičkám spíše nedoporučujeme.

Zájemci volejte 778 465 467 nebo pište na utulek@tstabor.cz. Podmínkou adopce je její kastrace po aklimatizaci v novém domově.

Za úžasné fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.