Cipísek – zlatý jezevčík – zamluvený

Předán do nového domova: srpen 2019

Cipísek je středně velký kříženec - vypadá jako zlatý retrívr křížený s jezevčíkem :-). Při nálezu byl plný blech, mastný, hubený a hodně smutný. Ale když už ho nic nekouše a je z něj krásný kluk, je spokojený a veselý. Mělo by mu být pět let, ale působil na nás díky zanedbání starší, ale nakonec je věk asi správně. Chuť do života udělá hodně :-).

Je na něm vidět, že je to pes venkovní. V budově se mu moc nelíbí a nejspokojenější je na procházce. To vždy pookřeje, začne čmuchat, běhat a nadšeně vše očuchává. Má pak i větší chuť do mazlení a na pamlsky. Venku je prostě šťastný, klidný a vyrovnaný.
Ideálně by se hodil ke starším lidem na zahradu, kteří by ho brali párkrát týdně ještě na procházku. Samozřejmě by mohl na procházky i několikrát denně, ale při pobytu na zahradě, by mu jich stačilo méně. Na vodítku chodí krásně a netahá, plus hezky reaguje na zavolání (ale bez vodítka bychom ho nepouštěli).

Pro klidnější a lehce bázlivou povahu bychom Cipíska nedoporučili k malým dětem. Je to hafík, který si žil v klidu na své zahradě, nikdo po něm moc nechtěl a takový život by mu zase vyhovoval. Určitě bude rád za kontakt s majiteli a kdyby ho něco nového učili, ale přeborník v povelech z něj už asi nebude a vždy bude mít rád svůj klid. Když je sám v kotci, občas pláče, ale na zahradě bude zase spokojený a šťastný. A pokud by měl i přístup do domu, když bude chtít, věřím, že si gauč nakonec oblíbí :-).

Máte zájem o krásného Cipíska? Volejte +420 773 791 322.

HISTORIE nálezu

Dne 8. 7. 2019 k nám přišli lidé, s tím, že našli někde v okolí Jistebnice pejska. Vysvětlili jsme jim, že musí situaci řešit přes zástupce obce a nejprve je dobré hledat majitele v okolních obcích a nález vyhlásit rozhlasem. Odešli s tím, že se spojí se zástupcem obce, ale pár hodin a to pejska odchytla Městská policie v Táboře na louce u Kauflandu. Je moc dobře, že se pejskovi nic nestalo a nezaběhl se pod kola aut na blízké silnici.

Pejska také viděli běhat různě po Táboře, tak je otázka, kde byl vypuštěn. Jinak dle určitých svědků jde o pejska z jedné vesnice z okolí Tábora, kterému zemřel majitel. Pejska tedy nejspíše nikdo z rodiny ani obce nezajistil a kdo ví, jak se dostal do tak složité situace. Jsme rádi, že se mu během všech peripetií nic nestalo.