Maxík kříženec – russell x

Předán do nového domova: červen 2019

Maxík je milý, mazlivý a veselý hafík. Je to tři roky starý kříženec ruslíka. Je po seznámení hravý, akční, jako každý teriér a je velmi mazlivý. Po všem co se mu událo nese špatně samotu a když ho člověk opouští. Potřebuje stabilní zázemí, hodné lidi a moře lásky. Je šikovný na vodítku a má moc rád pamlsky, za které krásně pracuje. Potřebuje při vycházkách jistotu vodítka, dle jeho minulosti, by mohl být útěkář, tedy to s pouštěním na volno bude na delší běh a správný trénink.

Vhodný do bytu i na zahradu. Jiné pejsky a zvířata zatím nevíme s jistotou, to postupně vyzkoušíme. Větší a hodné děti by neměly být problém.

Maxík měl trochu náročnější minulosti. Žil u starých lidí, u kterých se nudil a oni nezvládali jeho ruslí povahu. Asi před měsícem ho prodali, jen nevěděli komu. Tomu pánovi asi utekl nebo ho vyhodil. Potuloval se nějaký čas venku, v několika vesnicích v okolí Tábora, kde nebyl zajištěn odchyt. Pak si ho nechala nálezkyně, která nám poskytla informaci, že se jí pes vyvlékl a utekl a nepovedlo se jí ho najít. Když však zjistila, že je v útulku, již o něj zájem neměla s tím, že se nesnese s jejími psy. No prostě toho teď Maxík vystřídal hodně a byl při příjmu velmi vyděšený, lekavý, bál se ruky a lidského kontaktu. Naštěstí se již otrkal a začal zase věřit, že už to konečně bude dobré a bude se mít dobře. Hledáme pro něj opravdu ZODPOVĚDNÉHO majitele.

Celý příběh Maxíka nám přijde opravdu absurdní a je neuvěřitelné, že se tohle pejskovi může stát. Hlavní je však, že je v pořádku a nic se mu během toulání venku nestalo.

Byl nalezen dne 19. 6. 2019 v Táboře v areálu nemocnice.