Ben – knírač, vhodný k jiným psům, hodný

Předán do nového domova: březen 2018

Beník našel nový domov téměř 400 kilometrů od Tábora. Děkujeme novým majitelkám i úžasnému Lukášovi, který Beníka převezl za jeho novou rodinou.

Jak jen začít, no Ben je super chlap a jako každý chlap je mrzutý, když ho něco bolí. Benovi je 18 let, takže ho pořád něco bolí. Když byl u nás ještě na hotelu, dávali jsme si na něj pozor, protože po doktorech šel opravdu rázně. Ale to víte, oni mu prohmatali bříško, koukali do tlamy, měřili teplotu a tak dále. Takže se na ně občas naštval, vrčel a chtěl, aby už mu dali pokoj. Ben má stejně jen pár zubů a vlastně nebezpečný není, ale chtějí jsme mu dát jeho klid, než se jeho panička vrátí, ale to se bohužel nestane (viz. níže).
Vzhledem k jeho věku už se nedá uvažovat o narkóze a srovnání těch pár posledních zubů, které mu tak nějak všude trčí. Ben spokojeně baští konzervy a jsme moc rádi, že má chuť k jídlu. Většinu dne prospí a je rád za procházku, ale maximálně na pár minut a bez zátěže. Zdraví má nalomené, musí se na něj opatrně, protože je křehký a nesnese nějaké stříhání a česání. Postupně se ho snažíme tyto věci učit, ale není na to zvyklý a stres z těchto úkonů je pro něj velmi rizikový. Takže co vlastně, že chceme? No přeci psí ráj, kde by Ben dožil a nikdo po něm nechtěl nic nového a dal mu lásku a klid. Když nezlobí prostata je čistotný a může do rodiny i k jiným pejskům či fenám, na společnost je zvyklý.

Betty, Ben i Bobina přišli do útulku původně na hotel (dne 2. 1. 2018), z důvodu hospitalizace jejich majitelky (důchodkyně). Všichni žili společně s ní v bytě. Bohužel se stav majitelky nezlepšil a nemá již šanci se o pejsky dobře postarat, ani nikdo z její rodiny. Proto se za spolupráce se starostou města domluvilo, že se pejsků vzdá. Starost o ně tedy přešla na obec, která hradí pobyt v útulku a nyní jim můžeme začít hledat nové rodiny. Pejskové se sice znají, ale fixovaní na sebe nejsou, tedy mohou do adopce samostatně.

Jeho panička vždy volala a jako první se ptala, zda Ben ještě žije. Sama dobře věděla, že pobyt v útulku je pro něj hrozná změna a v jeho stavu ohromná zátěž. Navzdory předpokladům, Ben stále žije a jak je vidět, svůj boj nevzdává. Potřebuje však zázrak a člověka, který se do toho jeho gremliního vzhledu zamiluje a na ničem jiném mu nebude záležet.