Ricky – veselý sympaťák

Předán do nového domova: červenec 2019

Ricky je jeden z těch psů, které jako zaměstnanec útulku při příjmu uvidíte a začnete se smát. Je to takový ten hysterický smích s podtónem černého humoru, protože prostě vážně takovou situaci nemůžete brát, jinak byste to museli dopředu vzdát. Modlíte se alespoň za dobrou povahu, protože jinak můžete rovnou počítat s tím, že pes bude skoro neumístitelný. Naštěstí v Rickyho případě je povaha dokonalá a proto věříme, že mu domov brzy najdeme! On ho opravdu potřebuje, pobyt v útulku nenese dobře.

Pozitiv u Rickyho rozhodně není málo! Je to pes zahradní, byl na ní podle stavu při příjmu zvyklý, a tedy se opět hodí na zahradu. Ale je zároveň i čistotný a tedy by si bez problému zvykl i na byt a intenzivní gaučing. Je poznat, že Ricky není zvyklý být sám, v útulku hodně pláče, když nemůže být s námi. Byl tedy asi hodně času s lidmi, a proto potřebuje rychle novou rodinu.

Jeho srst má skvělou schopnost akumulace tepla, a jelikož je to moc přítulný pes, zima vám s ním nikdy nebude :-). Navíc se díky eleganci a nadčasovosti černé barvy, hodí ke každému vašemu outfitu a můžete se spolu ladit doplňky (motýlky, šátky atd.). Srst nemá tak hrubou, jak se na první pohled zdá. Krásně se s ní mazlí a kníračí fousy jsme mu pro nevzhlednost ostříhali. Tedy je z něj fešák, od kterého si bez váhání necháte dát pusinku.
Sice se Ricky rychle zadýchává (vzhledem k váze), ale má krásné zoubky a je mu do sedmi let, tedy vlastně nejlepší léta. A že má nadváhu? Tak to není stav trvalý, s tím se dá snadno hodně udělat a v aktivním prostředí kila navíc za léto shodí.

Je to pesan, který si v horku sám vleze do bazénku. Má rád koupání, česání i mydlinkování. Tedy, i když přišel špinavý jak čuník, už je to čistý kluk a voní po kokosu :-D. Je to pohodář, bohém a kliďas. Nechá si líbit vše, nevyvolává konflikt se psy, rád se mazlí a drbe. Má upřímné a milující oči a dušičky čistou jako bílý list papíru.

Je vhodný na zahradu i do bytu, k hodným lidem, klidně i s hodnými dětmi. Jen se rád tiskne na lidi a menší děti by nápor jeho lásky nemusely ustát. Je to nenáročný, moc hodný a veselý pes. Vypadá to, že nebude mít problém s jinými psy ani zvířaty, ale je třeba to opatrně vyzkoušet a správně je seznámit. Jedna je věc pohoda na procházce a jak by si zvykli doma, ale Ricky nepůsobí jakkoliv konfliktně.

Chcete zlomit mýtus, že velkej černej pes hledá blbě domov?
Tak piště či volejte 773 791 322 a přijeďte se seznámit.
P.S.: Mrtvej kostelník není součástí balení ;-).