Alden – věrný německý ovčák


pohlaví

1.5 roků

63 cm

32 kg

čip

nekastrován

Alden je pes milující otázku cti, slibu i věrnosti. Chrání slabé, bojuje se zlem a je v souladu s přírodou i starými zákony. Jeho citlivá duše pochází z dob, kdy svět byl ještě čistým místem, kde věci byly takové, jaké se zdají. Díky tomu i v dnešní době umí jedním pohledem poznat bílou od černé, ale chápe i odstíny šedi. Je-li potřeba, umí krásně vyhodnotit situaci a během vteřiny učinit správné rozhodnutí. Vlastně by stačilo napsat, že Alden je německý ovčák, když si otevřete psí encyklopedii na tomto plemeni, budete o něm vědět vše potřebné. Milovník své rodiny, nekonfliktní pes, ale i oddaný hlídač, který miluje spolupráci s člověkem a učení.

Samozřejmě je to mladé trdlo, dokáže skákat až na hlavu a rád si sedá na klín, pořád si myslí, že je štěňátkem. Jako každý velký pes potřebuje správné vedení, hranice a výcvik. Vodítko je jeho velký kámoš, znamená procházku, a do náhubku se dere radostí sám, hlavně aby už se šlo ven. Až na nějaké to lehké zatahání chápe, že je vodítko komunikační nástroj mezi ním a páníčkem, na kterém může oči nechat. Pořád kouká, co přijde, co se bude dít, jestli bude pauzička na pomazlení. Koutkem oka však vždy kontroluje okolí a ujišťuje se, že jeho milovaný člověk nepotřebuje jeho ochranu. Nic ho nerozhodí od lidí, kol či psů, prostě jen sleduje a je připravený, kdyby bylo třeba. A pokud vidí na reakci majitele, že je vše v pořádku, chová se jako slušný kluk, který milého člověka přivítá očicháním a žďuchnutím čumáku.

V rukách zkušeného pejskaře bude prostě dokonalým psem, stačí chápat základy a pracovat s ním. Může žít v bytě či domě se zahradou. Bude-li s páníčky sázet rajčata, rozhodně upozorní na každého kolemjdoucího a neomylně pozná, už když do ulice vjede pošťácké auto. Větší děti by neměly být problém, ale vždy je třeba zohlednit velikost psa a možnosti daného dítěte. Pozitivní vztah k jiným zvířatům by mělo být možné naučit, vzhledem k jeho mladí a tvárnosti. Jeho vztah ke psům je zatím velmi dobrý. Povede-li se ho udržet, až jeho hlava pochopí, že už není psí mimino, bude to prima parťák na společné výlety. Samozřejmě od velkého a nepříjemného psa si nenechá líbit žádné neomalenosti a umí se také ozvat. Po zodpovědném seznámení by mohl odjet do adopce ke kastrované psí slečně.

Alden je zdravý chlapík, očkovaný, čipovaný a ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům. Podmínkou jeho adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově. Vzhledem k plemenné příslušnosti je potřeba počítat s celoživotním podáváním kloubní výživy a kvalitní stravy. Také udržování správné kondice a monitorováním stavu kyčelních kloubů.

V případě zájmu o adopci úžasného Aldena Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za lesní focení patří naše poděkování Radku Havlíčkovi vividfoto.cz

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.


informace o zvířeti

jméno
Alden
evidenční číslo
41 K
pohlaví
plemeno
německý ovčák
značení
čip
výška
63 cm
váha
32 kg
věk
1.5 roků
kastrace
nekastrován
povaha
milý, citlivý a pracovitý hlídač

informace o nálezu zvířete

datum příjmu
24. 5. 2024
okolnosti příjmu
příjem od soukromé osoby