Afgánský chrt – našel nový domov

Předán do nového domova: duben 2017

Charles vyrazil do nového domova, ke zkušené majitelce. Přejte mu hodně štěstí, ať vše dobře funguje, převýchova se daří a on je konečně šťastný.

Velmi zanedbaný a nesocializovaný kluk. Krevní testy jsou naštěstí v pořádku a vypadá to, že Charles na svou dosavadní péči nezaplatí zdravím fyzickým, ale "pouze" psychickým. Nezná téměř nic a ze všeho je velmi vyplašený. Neví co je vodítko ani lidská pozornost. Každý den se naštěstí dostává do lepší kondice a jeho tělo i mysl získává sílu.
Naštěstí se podařilo Charlese přesvědčit, že ostříhat opravdu potřebuje a velmi se mu ulevilo. Jeho dredy vážily přes 4 kilogramy! Po ostříhání je vidět řada starých jizev po zesláblém těle. Jizvy očividně nebyly odborně ošetřené a hojily se samovolně.

Případ byl předán Krajské veterinární správě pro Jihočeský kraj. Pokud byste měli informace o původním majiteli, napište nám podrobnosti na náš email - utulek@tstabor.cz.

Zájemce do adopce již máme, ale pokud byste také chtěli dát Charlesovi domov, napište nám na email vaše zkušenosti s chrty a nesocializovanými psy. Také prosím popište vaše zázemí a rodinou situaci. Bude velmi náročné najít mu vhodný domov a rádi zvážíme více nabídek.