Argo – střední štěndo, mazel, „maxi jorkšír“

Předán do nového domova: duben 2018

Argo našel nový domov ♥.

Argo se učí každý den a je to skvělý a hodně aktivní pes. Vzhledem připomíná maxi jorkšíra, byť je to naprostá směska. Naučil se u nás na obojek, vodítko (ale zatím se nenaučil na netahat) a již sejde i schody, které ho první dny děsily. Na procházce je veselý a už se skoro nebojí. Je to ze všech největší živel a uličník. Vodítko občas zkouší kousat, ale nechá si to vysvětlit. Každou procházkou mu jde vše lépe a moc ho to baví. Smysl pro akci a dobrou hru má v krvi. Nicméně se občas něčeho lekne a je třeba mu umět být i oporou a zároveň ho usměrňovat v jeho dovádění. Jak si k němu kleknete, hned se přitulí do náruče a chce na klín, kontakt s člověkem prostě miluje. Proto je vhodný pro člověka, který miluje mazlení, ideálně na zahradu, kde využije svůj teplý kožíšek. Vhodný také k jiným psům a fenám - na procházce jiné pejsky vyštěkává, ale je to výzva ke hře. Zatím nemá hygienické návyky a jeho srst je sice nádherná i originální, ale v hrozném stavu z důvodu dredů, které již nejdou rozčesat. Nicméně stříhání a koupání bude muset ještě chvíli počkat.

Info o nálezu:
Do útulku nám přijela banda střapatých a bázlivých originálů. Jedná se o sourozence - čtyři holky a čtyři kluky, narozené 4. 6. 2017. Jsou to unikátní kříženci střední velikosti s podlouhlým tělem. Pejsky původní rodina nezvládala a proto se jim po domluvě odebrali. Z počátku byli velmi bázlivý a nic neznali, ale dělají skvělé pokroky. Již mohou do nových rodin ke zkušeným majitelům, ale rodina musí počítat s tím, že s pejsky bude nutné začít od úplných základů. Povahově jsou hodní, mazlivý a zvídavý, ale musí se učit nové věci a bojí se prudkých pohybů a křiku. Pomalu trénujeme návyk na vodítko, ale to bude běh na delší trať. Samozřejmě mohou do adopce samostatně, nicméně, kdyby chtěl někdo dva ze sourozenců k sobě, i to je možné.

Zájemci o bližší informace a adopci volejte na telefon 773 791 322.

Jinak i takhle nějak může dopadnout, když si koupíte jorkšíra bez průkazu původu :-). Tedy pamatujte, že voříšky je nejlepší adoptovat a kupovat jen pejsky s PP, pokud chcete konkrétní plemeno a nechce pejska z útulku.