Fabián – něžný, zrzavý kocourek

Předán do nového domova: listopad 2019

Fabiánek je tak jemný a něžný kocourek. Z počátku se hrozně bál, krčil a nevěděli jsme, zda nám vypráší kožich, pokud na něj sáhneme. Zda stojí o kontakt nebo chce být sám. Jídlo ho nezajímalo, jen skrčený čekal, prskal a třásl se.

Nakonec jsme to zkusili a byť se tak bál, začal pod dotykem lidské ruky pookřávat. Uvolňoval se a nakonec se šel i nabaštit, ale museli jsme ho u toho stále hladit. Nechtěl být sám...Cizího člověka se bojí, ale je rád za společnost, jen se na něj musí pomalu. Je to kocourek, který prostředí útulku vůbec nezvládá, hrozně se tu bojí a potřebuje akutně nový domov. V klidné domácnosti, kde bude mít dostatek lásky a porozumění.

Fabiánka jsme již ošetřili proti vnějším i vnitřním parazitům, naočkovali i vykastrovali. Jen zatím doléčujeme zánět v očičku, ale jinak je připravený do adopce.
Při klidné přístupu zvládl bez problémů mazání očička i kapání do uší, ale nesmí se na něj moc drsně, jinak může ze strachu seknout.

Nález:
Byl nalezen dne 2. 10. 2019 v Bukurešťské ulici v Táboře, následně ošetřen na veterinární klinice. Měl svrab v uších a zánět spojivek.

Prosíme sdílejte a v případě zájmu o adopci pište nebo volejte - 773 791 322.