Něžný kocourek Mrazík ❤ 6 měsíců ❤

Předán do nového domova: květen 2019

Mrazík již našel nový domov :-).

8. 4. - Mrazík je již zotavený po kastraci, čistotný, zvyklý na mazlení s člověkem i jiného kocourka. Je tedy plnohodnotně připraven do adopce!

17. 3. - Mrazík dělá v dočasce krásné pokroky. Skamarádil se rychle s druhým kocourkem i dočasnou paničkou a byť je stále plachý, bojácný a nedůvěřivý, naděje je na světě. Sám si ještě pro pohlazení nepřijde, ale kontaktu už se tolik nebojí a začíná si ho i užívat :-).
Snad brzy získá důvěru úplně a bude se cítit dobře. Pak přijde na řadu i kastrace, ale to bude ještě nějaký čas trvat.

14. 3. - Mrazík je v současné době umístěn v dočasné práci v Táboře - není tedy fyzicky v útulku. Slečna Denisa s ním individuálně pracuje, aby se psychicky stabilizoval a snad dal i kompletně zdravotně do pořádku a byla pak větší naděje na jeho adopci. Je tedy stále k adopci!

14. 2. - Jelikož vypadá jako kocourek z pohádky Mrazík, dali jsme mu i takové jméno :).
Je to vyplašený mladý kocourek (odrostlé kotě, 5 měsíců), který nejčastěji leží zalezlý v nejzazším rohu boudičky. Že žije jsme z počátku poznali jen z toho, že mizelo krmivo. Už se na nás občas zajde podívat, ale člověka se spíše bojí. Rádi bychom pro něj našli nový/dočasný domov, protože u nás je hodně nešťastný. Potřeboval by někoho šikovného, kdo již s plachou kočičkou umí pracovat. Ukáže mu postupně, že s lidmi je i sranda a nejsme jen zlí a nebezpeční.

26. 1. - Kocourek k nám byl přivezen z Veterinární kliniky Karakal (tam ho donesla na pokraji sil nálezkyně), kde se přes 14 dní léčit se zažívacími problémy, byl hodně slabý, plný parazitů, začervený a s lysinami. Nyní je díky léčbě antibiotiky a antiparazitiky zdravotně téměř stabilizovaný, ale na dietě - dostává granule šetrné k zažívacímu traktu. Bohužel se mu vrací zažívací obtíže i línání srsti, ale to již může být způsobeno stresem z pobytu v útulku, kde aktuálně probíhá rekonstrukce (časté rány a hluk), je nucen do kontaktu s lidmi a všude okolo něj štěkají psi. V klidnějším prostředí by snad měl být Mrazík zcela v pořádku, bez omezeních či následků, ale u nás na tom není psychicky dobře. Až bude zdravotně stabilizovaný, mohl by po kastraci žít volně u domu, kde by mu bylo asi nejlépe, protože zatím opravdu po pozornost lidí nestojí. Bohužel ho však není možné vykastrovat, jelikož je stále slabý, má aktuálně vylínaný bok a nestabilní zažívání. Mrazík by akutně potřeboval klidnější prostředí a nový domov.

V případě zájmu o adopci Mrazíka pište na email utulek@tstabror.cz nebo volejte přímo slečně Denise, se kterou se domluvíme se na návštěvě + 420 721 350 836. Mrazík není fyzicky v útulku, není tedy možné se na něj zajet podívat bez předchozí domluvy!