Samilar – medvídek s obrovským srdcem

Předán do nového domova: 15. 3. 2021

Tenhle fešák byl přivezen z hrozných podmínek, s vážně hrozným jménem, které bylo v překladu spojeno se smrtí a různým utrpením. Bylo to možná od původního majitele myšleno tak, aby jeho jméno bylo drsné a on takový měl být. Jenže tenhle čumáček má do drsňáka velmi daleko. Je to velký krásný kluk, který má srdce otevřené, a i když je protkaný smutkem, dává lidem okolo sebe naději v lepší zítřky.

Mělo by se jednat o křížence labradorského retrívra a rhodéského ridgebacka narozeného v roce 2015. Hledali jsme pro něj nějaké pěkné jméno na S a nějak nám to nešlo. Sauron, Sindibád, Sandokan, Sian, Saruman, Simba, ... Nic se nám nelíbilo a pejskovi také ne. Potřebovali jsme jméno bojovníka s čistým srdcem, které mu přinese sílu a uzdravení. Věděla jsem, že ho v hlavě mám, ale nemohla jsem ho dostat ven. Dívala jsem se na něj, na ty upřímné oči, když mi konečně moje mysl ukázala lidskou tvář. Tvář dávného přítele. Bojovníka, který si v životě prošel hromadou utrpení, nemocí a různých těžkostí. I přes to všechno zůstal silný a pozitivní člověk. Tak se mi ulevilo, když jsem se zeptala: „Jak by se Ti líbilo jméno Samilar?“ a pejsek na mě spokojeně mrknul. Pravděpodobně mu jen něco spadlo do oka, ale já byla spokojená. Nebyl proti a já věřím, že mu tohle jméno přinese opravdové štěstí. Půjdu napsat dávno zapomenutému příteli a zeptám se, jak se mu daří. A mohu-li doporučit, zkuste zapátrat ve své mysli a vzpomenout si na někoho, koho máte rádi a dlouho jste o něm neslyšeli. Možné je právě teď ideální čas se mu ozvat. Samilar se v našem útulku možná neobjevil jen proto, abychom mu my pomohli, ale také proto, aby on pomohl nám všem.

JAKÝ JE? Samilar je dobrák s obrovským srdcem. Miluje jídlo, pohlazení, procházky, jakýkoliv kontakt s člověkem. Líbí se mu jízda autem, povalování v kanceláři, zvládne koupel, česání, mazání i kapání oušek. Je to božan s velkým B. Dokáže se rozdovádět a hrát si a lítat ztřeštěně jako malé štěně. Nevadí mu žádní pejsci, nijak na ně nereaguje. Na vycházkách je klidný a vyrovnaný, netahá na vodítku, nejančí.

ZDRAVOTNÍ STAV: Samilar je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Musíme přeléčit obří, ale opravdu obří záněty v uších. Nic takového jsme za naši praxi neviděli. Antibiotika a kortikoidy teď pomohou z toho nejhoršího a pak přijdou na řadu kapičky. Veterinární vyšetření objevilo i šelest na srdci a artrózu v oblasti beder. Léčíme, mazlíme, hýčkáme a uvidíme, co svedeme změnit. Bedra nechtějí nic jiného než teplo a pohyb s rozumem. Srdíčko zase jen léky, kterou jsou cenově zcela dostupné.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Samilar se hodí do bytu i do domu se zahradou, samozřejmostí musí být zázemí uvnitř domu. Po zodpovědném seznámení by mohl žít s klidnou fenečkou či pejskem. Bude vděčně ležet na gauči i chodit na důstojné vycházky či se opalovat odpoledne na zahradě. Je čistotný, v kotci si nic neničí. Jen často smutně vyje.

Máte-li o Samilara zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Samilarovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz